کد خبر: 9132تاریخ انتشار : ۱۰:۱۸:۵۵ - دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

فرصتی برای استاندار مازندران ؛ با کمک سیل، مدیران کارآمد را از کم‌خاصیت تمیز دهید

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: سیل هم تهدید است و هم فرصت یعنی اگر از دو دریچه‌ی مختلف به آن بنگریم ، در کنار تهدیدهای جانی و مالی که بار می‌آورد می‌تواند فرصتی هم از آن ساخت. فرصتی که حتماً در دراز مدت می تواند بسیاری از خسارت ها را جبران و […]

فرصتی برای استاندار مازندران ؛ با کمک سیل، مدیران کارآمد را از کم‌خاصیت تمیز دهید

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: سیل هم تهدید است و هم فرصت یعنی اگر از دو دریچه‌ی مختلف به آن بنگریم ، در کنار تهدیدهای جانی و مالی که بار می‌آورد می‌تواند فرصتی هم از آن ساخت. فرصتی که حتماً در دراز مدت می تواند بسیاری از خسارت ها را جبران و یا در اتفاق مشابه از بروز خسارت های بیشتر جلوگیری کرد.

برای اینکه به این مهم برسیم کافیست استاندار یا نماینده عالی دولت ، سیل را بهانه ای برای تمیز دادن مدیران توانمند و کاربلد از مدیران ضعیف و ناتوان کند. سیل می تواند مدیران ضعیف را هم با خود ببرد به شرطی که با فکر کردن درست ، از آن استفاده بهینه شود.

در سیل اخیر که بسیاری از شهرستان های مازندران را درگیر خود کرده است ، مدیرانی بودند که باید در مواقع حساس و بحرانی حضور پررنگ تری می داشتند ولی نداشتند و همچنین بالعکس آن هم صدق می کند. حال فرصت است تا این مدیران از یکدیگر تفکیک شوند.

استاندار اگر یک روز کامل را وقت بگذارد و تنها به عملکرد مدیران در سیل اخیر فکر کند نه تنها چیز مهمی از دست نداده است بلکه به دستاوردهای مهمی هم خواهد رسید که می تواند در تصمیم گیری های آینده با ملاک قرار دادن منافع مردم ، دست به تغییرات اثرگذاری بزند.

به عقب برگردیم ، به مدیرانی بر خواهیم خورد که از همان اولین ساعت ها ، حضور موثر و چشمگیری در کمک به مردم و کاهش بحران در استان داشتند. باید در این یادداشت از بعضی افراد یاد کرد مثل مهندس رازجویان معاون عمرانی استاندار ، مهندس احمدی مدیرکل بحران مازندران و فرمانداران شهرستان هایی مثل قائم شهر ، ساری ، سوادکوه و سیمرغ که تلاش شبانه روزی داشتند.

به راستی حسین زادگان به عنوان استاندار مازندران ، میان این افراد و مدیرانی مثل مدیرعامل آب و فاضلاب و مدیرکل ورزش و جوانان که شبانه روزی پیگیر حل مشکلات مردم بودند با بعضی مدیران دستگاه های خدمات رسان که بودن در کنار خانواده و استراحت را به کار ترجیح دادند ، چه تفاوتی قائل خواهد شد!؟ چگونه نماینده عالی دولت بین مدیرکل کتابخانه های عمومی که با برنامه های فرهنگی و شاد ، نشاط را در مناطق سیل زده جاری ساخت با دیگر دستگاه‌های فرهنگی که مدیرانش در سفر به سر می‌بردند ، فرق خواهد گذاشت!؟ چه تفاوتی بین تلاش گران بی‌منت راهداری با بعضی دستگاه‌ها که سومدیریت آنها باعث تخریب بسیاری از پل ها شد ، خواهد بود!؟

با بعضی مدیران که حتی در زمان بازدید مسئولین عالی رتبه دولت و استاندار از مناطق سیل زده ، حضور نداشتند ، چه برخوردی خواهد شد!؟ همان هائی که نه تنها به بازدید از مناطق سیل زده نمی رفتند بلکه آمار دروغ هم به مردم ارائه می دادند. آیا عزمی برای تغییر آنها وجود دارد!؟ آیا همانگونه که معاون اول رئیس جمهور به بهانه سیل به فعالیت استاندار گلستان پایان داد ، استاندار مازندران نیز به همین بهانه به عمر مدیریتی بعضی مسئولین ضعیف در استان خاتمه خواهد داد!؟

بی شک این سیل یک فرصت بی نظیر برای استاندار مازندران خواهد بود تا کاربلد را از ناکارآمد و قوی را از ضعیف تمیز دهد و با کنار گذاشتن مدیران کم‌خاصیت ، فرصت را برای خدمت مدیران لایق فراهم آورد . فرصتی که می تواند از تعداد مدیران نالایق از دور میز شورای اداری استان مازندران بکاهد.