کد خبر: 9175تاریخ انتشار : ۷:۵۹:۱۹ - چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران عنوان کرد: افزایش ۹ درصدی مصدومین ناشی از حادثه کار در مازندران

 مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در سال گذشته تعداد ۸۸ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشت. به گزارش مازنی خبر ،  علی عباسی با اعلام این خبر گفت: بر اساس آمارهای مراکز پزشکی […]

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران عنوان کرد: افزایش ۹ درصدی مصدومین ناشی از حادثه کار در مازندران

 مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت :در سال گذشته تعداد ۸۸ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشت.

به گزارش مازنی خبر ،  علی عباسی با اعلام این خبر گفت: بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سال گذشته به ترتیب شهرستان ساری با ۱۳ و آمل با ۱۲ و بابل با ۹ فوتی بیشترین و شهرهای گلوگاه ،سوادکوه نکا و جویبار هر کدام با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

وی افزود: بر اساس این گزارش در سال های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به نحوی که در سال گذشته ۳۵ مورد مرگ های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و ۲۸ مورد نیز برق گرفتگی و ما بقی اصابت جسم سخت و سایر موارد می باشد.

عباسی با بیان اینکه مرداد ماه با ۱۶ نفر بیشترین و مهر با ۱۲ ،تیر و اردیبهشت هر کدام با ۸ مورد در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه از این تعداد ذکر شده ۷۳ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند ، افزود : تعداد شش (۶) نفر از فوت شدگان ناشی از حوادث کار دارای ملیت غیر ایرانی (افغان) هستند.

بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۹۱۳ نفر مصدوم (۸۶۹ مرد و مابقی زن)ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشت.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.