کد خبر: 9177تاریخ انتشار : ۸:۰۲:۰۷ - چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

درخشش کشتی گیران مازندرانی در رقابتهای قهرمانی آسیا

رضا یزدانی و رضا اطری در رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا به مدال طلا دست یافتند. به گزارش مازنی خبر ، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح سه شنبه در شهر “شی آن” چین آغاز شد. در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری کشتی گیر […]

درخشش کشتی گیران مازندرانی در رقابتهای قهرمانی آسیا

رضا یزدانی و رضا اطری در رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا به مدال طلا دست یافتند.

به گزارش مازنی خبر ، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح سه شنبه در شهر “شی آن” چین آغاز شد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری کشتی گیر بابلی تیم ملی، پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۴ حکمت اله وحیداف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر یک از سد محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد.

اطری در دیدار نهایی به مصاف کوم سونگ کانگ دارنده مدال نقره بازی های آسیایی ۲۰۱۸ از کره شمالی رفت و این حریف را هم با نتیجه قاطع ۹ بر ۳ شکست داد و به مدال طلای آسیا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم رضا یزدانی پلنگ جویبار در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر سلیم موحامت موحادیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل ماگومد موسی یف از قرقیزستان با نتیجه ۱۶ بر ۴ پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۳ علی شیر یرگالی از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی دیدار پایانی شد.

یزدانی در دیدار فینال به مصاف باتزول اولزیسایخان از مغولستان رفت و در یک کشتی حساب شده حریف خود را ۷ بر ۴ مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

بهنام احسان پور، محمد نخودی وکامران قاسم پور کشتی گیران مازندرانی هستند که در روز دوم به مصاف حریفان می روند.