کد خبر: 9322تاریخ انتشار : ۱۸:۰۲:۰۵ - چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران: نامگذاری سال رونق تولید تشریفاتی نیست

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اشاره به اینکه دستگاه خصوصی سازی علی رغم اینکه برخلاف بیانات امام و رهبری عمل کرده است، گفت : خصوصی سازی عامل اجرا نشدن همسان سازی است. به گزارش مازنی خبر ، نصرالله دریابیگی دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران در مراسم روز کارگر و سی امین جشنواره امتنان […]

دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران: نامگذاری سال رونق تولید تشریفاتی نیست

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اشاره به اینکه دستگاه خصوصی سازی علی رغم اینکه برخلاف بیانات امام و رهبری عمل کرده است، گفت : خصوصی سازی عامل اجرا نشدن همسان سازی است.

به گزارش مازنی خبر ، نصرالله دریابیگی دبیر اجرایی خانه کارگر استان مازندران در مراسم روز کارگر و سی امین جشنواره امتنان از کارگران و نخبگان جامعه کار و تولید در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس جمهور آمریکا را به زیاده گویی محکوم کرد و گفت : جامعه کارگری و بازنشستگی از صمیم قلب از سپاه پاسداران اعلام حمایت می کند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران با اشاره به سیل اخیر، افزود : در جهت کمک به سیل زدگان به ازای هر نفر ده هزارتومان از حقوق بازنشستگان کسر می شود.

وی ادامه داد : حدود هشت میلیاردتومان از طریق بازنشستگان کمک خواهد شد.

دریابیگی باتاکید بر اینکه نامگذاری سال رونق تولید تشریفاتی نیست، خاطرنشان کرد: امسال، سال کارگران، اشتغال، رفاه اجتماعی و پویایی جامعه است.

مسئول ستاد برگزاری هفته کارگر یکی از مشکلات کارگران را قراردادهای موقت کار دانست و گفت : دود ظلمی که برخی از آقایان می کنند به چشم دولت می رود.

نصراله دریابیگی با اشاره به اینکه در کشور و مازندران علی رغم وجود تعداد زیاد کارگر که بیمه نیز هستند، بیان کرد : دویست هزار کارگر در کارگاه های زیرزمینی، مطب ها و مغازه ها مشغول به کار هستند که فاقد بیمه اجتماعی و حداقل حقوق هستند.

این فعال کارگری با تاکید بر اینکه دستگاه خصوصی سازی علی رغم اینکه برخلاف بیانات امام و رهبری عمل کرد، ادامه داد: خصوصی سازی عامل اجرا نشدن همسان سازی است.

وی با اظهار اینکه عده ای کارگر در روز جهانی کارگر، کار خود را از دست داده اند، گفت : از حقوق کارگران باید دفاع شود و بنا به دستور استاندار مازندران کارگروهی نیز در این جهت ایجاد شده است.

دریابیگی در اعتراض به حقوق بازنشستگان گفت : درشان بازنشستگان، نظام و تامین اجتماعی نیست که با حقوق ماهیانه یک میلیون و ۵۰۰هزارتومان زندگی کنند.

وی خواسته ی به حق کارگران را اجرای بیمه بیکاری کارگران ساختمانی دانست و ادامه داد : دولت حدود صدو هشتاد هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است.

https://static2.ilna.ir/thumbnail/8uhbWq2ItI8U/zD2ly951Lbe1X4vBXmeYxnwvBKd2o-upCBoRpuXWWQ3xVYIwBtE8SJc5CgG8w1SR1HhaeHPcWe7Z4QQxwQ5aCQuC6bW65Yo2vzNA1A_oYcME-xuDHnCGIL88GkvFaMums2lp5Xzk-eErjUYezqJx1zBsxxUUBb--XuOejRjZDSys4NdjIqNZJEQ6csj1vAj0lEqC5AukTPk,/IMG-20190501-WA0007.jpg