کد خبر: 9334تاریخ انتشار : ۱۷:۳۲:۲۰ - جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

امام جمعه ساری: معلمان مانع از راهیابی سند ۲۰۳۰ به نظام آموزشی کشور شوند

امام جمعه ساری گفت: نویسندگان، معلمان و استادان باید مانع از راهیابی این سند و مفاد آن در نظام آموزشی کشور شوند زیرا پذیرش این سند به معنای بی هویتی و عبور از ارزش های دینی است. به گزارش مازنی خبر ، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با اشاره به فرا رسیدن […]

امام جمعه ساری گفت: نویسندگان، معلمان و استادان باید مانع از راهیابی این سند و مفاد آن در نظام آموزشی کشور شوند زیرا پذیرش این سند به معنای بی هویتی و عبور از ارزش های دینی است.

به گزارش مازنی خبر ، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت آیت الله مطهری و نامگذاری این روز به عنوان گرامیداشت مقام معلم اظهار داشت: نامگذاری ۱۲ اردیبهشت به نام روز معلم یکی از دستاوردهای بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و همه باید برای بهبود وضعیت معیشت معلمان و تکریم جایگاه آنها در جامعه تلاش کنند.

وی افزود: تکریم از مقام معلم باید در تمام روزهای سال در کشور اجرایی و احترام به مقام شامخ آنان باید در دستور کار همگان قرار گیرد.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه متاسفانه برخی‌ها با بهره‌گیری از تحریم های ظالمانه علیه ایران و تورم می‌خواهند جایگاه انقلاب و انقلابی را متزلزل نشان دهند، تاکید کرد: معلمان باید با استفاده از توان علمی خود در جهت تبیین عظمت انقلاب اسلامی و دستاوردهای بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی در بین آحاد مختلف مردم به ویژه نوجوانان و جوانان گام بردارند.

طبرسی با اشاره به تنظیم سند ۲۰۳۰ از سوی یونسکو و تلاش برای دیکته کردن مفاد آن به کشورهای جهان گفت: اجرای سند ۲۰۳۰ خواست آمریکا و انگلیس بوده تا بتوانند اختیار کشورهای جهان را در دست گیرند.

وی با بیان اینکه امضای توافق ۲۰۳۰ از سوی برخی قلم به دست آن بی‌مسئولیت سبب رنجش مقام معظم رهبری شده است، تصریح کرد: یاران اسلامی هرگز زیر بار ترفندهای دروغین غربی ها نمی‌رود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نویسندگان، معلمان و استادان باید مانع از راهیابی این سند و مفاد آن در نظام آموزشی کشور شوند زیرا پذیرش این سند به معنای بی‌هویتی و عبور از ارزش های دینی است.

طبرسی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان و ضرورت ترویج شعائر دینی در جامعه گفت: یکی از مباحثی که در این ایام باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد جلوگیری از روزه خواری به عنوان یک فساد فرهنگی و اجتماعی است.