کد خبر: 9364تاریخ انتشار : ۹:۳۷:۳۹ - یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران: درآمد گردشگری وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش می دهد

معاون عمرانی استاندار مازندران، در نشست هم اندیشی توسعه گردشگری شهرستان نوشهر، چالوس و کلاردشت یادآور شد: برای برون رفت از وابستگی به درآمدهای نفتی با توجه به اوضاع داخلی و خارجی باید به سمت و سوی درآمدهای گردشگری حرکت کرد. ‎ به گزارش مازنی خبر ، مهدی رازجویان در این نشست که با حضور […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران: درآمد گردشگری وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش می دهد

معاون عمرانی استاندار مازندران، در نشست هم اندیشی توسعه گردشگری شهرستان نوشهر، چالوس و کلاردشت یادآور شد: برای برون رفت از وابستگی به درآمدهای نفتی با توجه به اوضاع داخلی و خارجی باید به سمت و سوی درآمدهای گردشگری حرکت کرد. ‎

به گزارش مازنی خبر ، مهدی رازجویان در این نشست که با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، افزود: هزار و ۵۰۰ تاسیسات گردشگری و نیز ۲۰ هزار نفر به شکل رسمی در مازندران در این بخش فعالیت دارند منتهی چه میزان از این توانمندی ها استفاده می شود باید به آن توجه کرد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای مازندران برای راه اندازی گردشگری دریایی گفت: بر اساس بررسی های انجام شده حدود ۱۳۰ نقطه مستعد در ساحل استان مازندران برای احداث اسکله دریایی کوچک و بزرگ برای این منظور شناسایی شده است.

معاون عمرانی استاندار بر راه اندازی هر چه سریعتر گردشگری دریایی در استان تاکید کرد و اظهار امیدواری نمود که با همکاری بخش خصوصی گردشگری دریایی در منطقه راه اندازی شود.

رازجویان به وجود اراضی شیبدار بلااستفاده در کلاردشت اشاره کرد و گفت که باید تدبیری اندیشیده شود تا از این اراضی برای توسعه اقامتگاه های گردشگران استفاده بهینه شود.