کد خبر: 9521تاریخ انتشار : ۹:۵۱:۵۷ - سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

با اعلام سردار میرفیضی ؛ کشف زمین‌خواری ۸ میلیارد ریالی در استان مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری دو متهم به زمین خواری به ارزش ۸ میلیارد ریال در میاندرود خبر داد و افزود: در این خصوص ۱۸ هزار متر مربع از اراضی ملی خلع ید شد. به گزارش مازنی خبر ، سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: در پی مراجعه و طرح شکایت نماینده حقوقی […]

با اعلام سردار میرفیضی ؛ کشف زمین‌خواری ۸ میلیارد ریالی در استان مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری دو متهم به زمین خواری به ارزش ۸ میلیارد ریال در میاندرود خبر داد و افزود: در این خصوص ۱۸ هزار متر مربع از اراضی ملی خلع ید شد.

به گزارش مازنی خبر ، سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: در پی مراجعه و طرح شکایت نماینده حقوقی اداره منابع طبیعی شهرستان میاندرود، مبنی برتصرف بیش از ۱۸ هزار متر مربع از اراضی ملی و جنگلی این شهرستان از سوی افرادی در یکی از مناطق جنگلی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار فرماندهی انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی و شناسایی دو متهم به زمین خواری، مأموران انتظامی شهرستان میاندرود با هماهنگی قضائی و با حضور نماینده اداره منابع طبیعی شهرستان در عملیاتی پلیسی، اراضی تصرف شده به میزان ۱۸ هزار متر مربع را به صورت کامل آزادسازی و به دامان طبیعت بازگردانده شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه برابر اعلام کارشناسان، ارزش ریالی زمین‌های آزاد شده ۸ میلیارد ریال اعلام شده، افزود: دو متهم این پرونده پس از دستگیری برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

سردار میرفیضی با بیان اینکه تصرف غیرقانونی و ساخت و ساز غیر مجاز در حریم جنگل، دریا و رودخانه‌ها خسارت‌های جبران ناپذیر به اراضی ملی و منابع طبیعی می‌زند، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه ساخت و سازهای غیرقانونی در اراضی ملی مراتب را سریعاً به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.