کد خبر: 9549تاریخ انتشار : ۱۱:۰۴:۵۶ - جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

معارفه رییس کل دادگستری مازندران

مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران برگزار شد. مراسم تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان مازندران با حضور معاون اول قوه قضاییه حجت الاسلام محسنی اژه ای ،آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه و مدیران اجرایی در ساری برگزار شد و ضمن قدردانی از زحمات جناب حجت الاسلام تقوی فرد با […]

معارفه رییس کل دادگستری مازندران

مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران برگزار شد.

مراسم تکریم و معارفه رییس کل دادگستری استان مازندران با حضور معاون اول قوه قضاییه حجت الاسلام محسنی اژه ای ،آیت الله طبرسی نماینده محترم ولی فقیه و مدیران اجرایی در ساری برگزار شد و ضمن قدردانی از زحمات جناب حجت الاسلام تقوی فرد با حکم رییس قوه قضائیه به سمت معاونت دیوان عالی کشور و حجت الاسلام اکبری رییس پیشین دادگستری کل استان هرمزگان به ریاست کل دادگستری استان مازندران منصوب شدند.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9010-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9066-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9091-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9136-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9198-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9187-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9218-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9267-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9335-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9355-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9384-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9403-Copy-copy.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2019/05/IMG_9166-Copy-copy.jpg

 

 

معاون اول قوه قضاییه گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز به معضلی بزرگ در مازندران تبدیل شده که باید به صورت جدی جلوی این مساله گرفته شود.

به گزارش مازنی خبر ، محسنی اژه ای در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران که در ساری برگزار شد با بیان اینکه مذاکره با آمریکا غلط و جز حرف‌های شیطانی است، اظهار کرد: خناس‌ها در تلاش هستند تا تصمیم گیران را به تصمیم غلط بکشانند.

وی تصریح کرد: دو سال ما را معطل برجام و وابسته به خارج کردند تا از این طریق مشکلات را حل کنند در حالی که رهبر انقلاب، عنوان کرده بودند که نباید به شیطان اعتماد کرد زیرا شیطان دوست ما نیست و امتحان خود را پس داده است.

*آمریکا قابل اعتماد نیست

محسنی اژه ای با بیان اینکه آمریکا جز به نابودی ما و اسلام ناب علوی راضی نیست، خاطرنشان کرد: وضعیت مصر، لیبی، سوریه، عراق و یمن حاکی از روحیه استکباری آمریکاست،راضی نیستیم هیچ کشور اسلامی از بین رود؛ ما نمی‌توانیم با کسی که مخالف اسلام و مسلمین است به مذاکره بنشینیم و چیزی به نفع اسلام و مسلمین از آن استخراج کنیم.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه با گرامیداشت فرارسیدن ماه مباره رمضان اظهار کرد: در اول ماه رمضان از خداوند خواستیم که صفات بد مانند حسد، کینه، جهل و غیره را به نیکی‌ها مبدل کند، باید از ماه شریف و پرخیرو برکت رمضان بهره گرفت.

وی تصریح کرد: اگر ماه رمضان بگذرد و تحولی در ما ایجاد نشود، دچار خسران بزرگی خواهیم شد، باید از فضیلت این ماه بهره بگیریم .

محسنی اژه ای با عنوان اینکه شیطان برای گمراه کردن انسان سوگند یادکرده است، گفت: نفس انسانی نیز مکرر انسان را به سمت غیر خدا می‌کشاند و شیطان صفت‌ها و ابلیس نیز دست به دست هم داده‌اند تا ما را از توسل به حبل الله بازدارند.

* نزاع‌های خانوادگی و توهین بیشترین حجم پرونده های ورودی به محکام قضایی

وی در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه بیشتر مسئولان قوه قضائیه تکلیف مدار هستند، خاطر نشان کرد: ورودی پرونده‌ها به دادگستری‌ها زیاد است و باید با بهره گیری از همه ظرفیت‌های استان مانند بسیج، مساجد، استانداری برای کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضائی تلاش کرد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: بسیاری از پرونده‌ها مربوط به نزاع‌های خانوادگی، نزاع و توهین است در حالی که می‌توان با بهره گیری از ظرفیت‌های مختلف این پرونده‌ها را کاهش داد و باید شوراهای حل اختلاف را در راستای صلح و سازش فعال کرد.

*کار شورای حل اختلاف قضاوت نیست

حجت الاسلام محسنی اژه ای در بخش دیگری از سخنان خود در مورد شوراهای حل اختلاف با بیان اینکه صلح و سازش کار اصلی این نهاد است، تصریح کرد: قرار نیست شورای حل اختلاف قضاوت کند بلکه باید نسبت به تقویت قضاوت ها اقدام کند.

*حرائم در مازندران باید مشخص شود

وی در ادامه یکی از مسائل مهم در مازندران را بحث حریم ها عنوان کرد و گفت: باید حریم رودخانه، دریا، شهر و غیره از سوی دولت و دستگاه‌های مرتبط مشخص شود .

این مسئول با تأکید بر اینکه جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز باید گرفت، خاطر نشان کرد: این امر به معضلی بزرگ در مازندران تبدیل شده که دستگاه‌های مسئول مانند منابع طبیعی و دستگاه‌های دیگر باید جلوی این تخلفات را بگیرند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای با تاکید بر اجرای مجازات‌های جایگزین حبس اظهار کرد: مجازت های جایگزین نباید موجب تجری شده و هرنوع احکام بازدارنده باید به موقع اجرا شود و تا ۱۰ خردادماه دلایل عدم اجرای تمام احکام مدنی و کیفری که تاکنون صادر شده اما اجرایی نشده باید به قوه قضائیه اعلام شود.

معاون اول قوه قضائیه تکریم ارباب رجوع و مجموعه دستگاه قضائی را مهم دانست و گفت: مردم به دستگاه قضائی اعتماد دارند بنابراین باید برای ارتقای این وضعیت تلاش شود.