کد خبر: 9604تاریخ انتشار : ۹:۲۴:۴۱ - چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران: ارتقاء خدمات، تامین امنیت و حفظ جان گردشگران در سواحل از برنامه های جدی استان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه وجود غریق به چهره گردشگری استان آسیب می زند و حفظ امنیت و جان هموطنان و گردشگران باید اولویت اول ما باشد، تاکید کرد: باید سیمای سواحل و دریای مازندران از چهره ای غریق پذیر به سمت سیمایی گردشگر پذیر حرکت کند. به گزارش مازنی […]

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران: ارتقاء خدمات، تامین امنیت و حفظ جان گردشگران در سواحل از برنامه های جدی استان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه وجود غریق به چهره گردشگری استان آسیب می زند و حفظ امنیت و جان هموطنان و گردشگران باید اولویت اول ما باشد، تاکید کرد: باید سیمای سواحل و دریای مازندران از چهره ای غریق پذیر به سمت سیمایی گردشگر پذیر حرکت کند.

به گزارش مازنی خبر ، حسین حسن نژاد در رزمایش امداد و نجات در سواحل استان که در بابلسر برگزار شد، افزود: دریا بزرگترین ظرفیت جذب گردشگر استان است، اما در دوره های متمادی با غرق شدن مسافران در این سواحل، چهره نامناسبی از گردشگری استان ترسیم شده است.

وی تاکید کرد: به تناسب اهمیت سواحل و دریای مازندران در جذب گردشگر باید اقداماتی در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات و آگاهی بخشی در طرح ساماندهی در سواحل و همچنین کاهش غرق شدگان در دریا انجام شود.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه کیفیت و سطح امنیت سواحل مازندران به نسبت میزان گردشگران ارتقا نیافته است، افزود: اولویت ما برای سواحل ارتقای کیفیت بهداشتی و خدماتی به همراه افزایش سطح امینت گردشگران است.

حسن نژاد با بیان اینکه دریای خزر مقصد گردشگرانی از سراسر کشور و حتی گردشگران خارجی در طول سال است، اظهار داشت: برای ساماندهی سواحل استان باید اعتباراتی فرا استانی و ملی دیده شود و مقام عالی استان نیز به صورت جدی در پی جذب این اعتبارات است.

شناسایی ۴۰۶ نقطه حادثه خیر در سواحل مازندران

معاون سیاسی امنیتی استاندار با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۷۶ نقطه حادثه خیر در سواحل مازندران شناسایی شده، افزود: امسال با همکاری پژوهشگران علمی و پایش های محلی، ۴۰۶ نقطه حادثه خیر شناسایی شده است.

وی شناسایی هر چه بیشتر نقاط حادثه خیر سواحل مازندران را در ارتقای امنیت و حفظ جان گردشگران و مردم استان مهم عنوان کرد و گفت: افزایش شناسایی این نقاط انتظار کاهش غریق در دریا را نیز به همراه خواهد داشت که به نوعی به عملکرد دستگاههای شهرستانی بستگی دارد.

حسن نژاد همچنین با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی تلفات جانی در سواحل مازندران در سال گذشته، گفت: امسال با توجه به تجربیات گذشته باید در جهت به حداقل رساندن غرق شدگان حرکت کنیم.

وی، همچنین به تمامی دستگاههای اجرایی تاکید کرد که در جهت آگاهی بخشی و کاهش غرق شدگی در دریا از سازمان ها و سمن های مردم نهاد استفاده کنند تا طرح دریا طرحی مردمی و فراگیر شود.

در طرح دریای امسال که از اول خرداد آغاز و تا ۳۱ شهریور ادامه خواهد داشت، یک هزار نجات غریق زن و مرد در ۹۵ نقطه ساحلی استان مستقر می شوند و از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ هر روز فعال خواهند بود.