کد خبر: 9639تاریخ انتشار : ۹:۵۰:۳۴ - پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

استاندار مازندران: استفاده از ظرفیت دانش آموزان و فرهنگیان در اجرای طرح مازندران پاک یک ضرورت است

استاندار مازندران گفت: با بهینه سازی مصرف انرژی علاوه بر کاهش هزینه ها، می توانیم بودجه عمرانی بیشتری را برای استان درخواست کنیم. به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان ادامه داد: اجرای بسته فرهنگی تبلیغی، استفاده از ظرفیت فرهنگیان، دانش آموزان و مطالبه گری از سوی رسانه ها در اجرای طرح مازندران پاک […]

استاندار مازندران: استفاده از ظرفیت دانش آموزان و فرهنگیان در اجرای طرح مازندران پاک یک ضرورت است

استاندار مازندران گفت: با بهینه سازی مصرف انرژی علاوه بر کاهش هزینه ها، می توانیم بودجه عمرانی بیشتری را برای استان درخواست کنیم.

به گزارش مازنی خبر ، احمد حسین زادگان ادامه داد: اجرای بسته فرهنگی تبلیغی، استفاده از ظرفیت فرهنگیان، دانش آموزان و مطالبه گری از سوی رسانه ها در اجرای طرح مازندران پاک ضروری است.

رئیس شورای آموزش و پرورش استان مازندران گفت: شرکت های خدمات رسان مانند برق، گاز و آب در راستای ایمن سازی و کاهش مصرف انرژی، میزان مصرف را در مدارس بررسی کنند. این شرکت ها حق قطع برق، آب و گاز هیچ واحد تولیدی و مراکز عمومی بدون هماهنگی با فرمانداران را ندارند.

احمد حسین زادگان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: در مرحله ی اول ۱۰۰ هزار نفر از دانش آموزان استان در پنج سمن استانی عضو گیری شده اند که بنا داریم آموزش این دآنش اموزان را در راستای مشارکت اجتماعی توسط معلمان برگزار کنیم و چگونگی فعالیت و جمع پذیری در سمن ها را به آنان بیاموزیم.

او تأکید کرد که بررسی شود این ۱۰۰ هزار دانش‌آموز عضو کدام سمن‌ها شده‌اند و برای فعالیت آنان ۱۰ مشکل مهم اولویت‌دار مازندران مشخص شود.

حسین‌زادگان همچنین با تأکید بر اینکه هنجارشکنی در هیچ موردی مورد تأیید نیست، گفت: عرف جامعه می‌طلبد که حرمت فضای آموزشی حفظ شود. نشاط اجتماعی فقط به موسیقی نیست، بلکه ورزش، کوه‌پیمایی و اوقات فراغت دانش‌آموزان و غیره خود مصادیق نشاط اجتماعی است.

وی افزود: محدود کردن نشاط اجتماعی به بهانه اشتباهی که در یک جایی در کشور رخ داده است، اشتباه است.

اساندار اظهار داشت: اهداف و موضوع نشاط اجتماعی مشخص است و هر رفتاری که عرف و حرمت فضای آموزشی را بشکند مورد تاکید و تایید هیچ یک از ما نیست.