کد خبر: 969تاریخ انتشار : ۹:۰۲:۴۶ - پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷

نماینده آستان قدس رضوی در مازندران در گفتگو با «مازنی خبر»: کسانی که بر مشکلات مردم می افزایند بر خلاف آرمان های امام خمینی حرکت می کنند

اختصاصی مازنی خبر : سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) بهانه ای شد تا پای صحبت های نماینده آستان قدس رضوی در استان مازندران بنشینیم . «محمداسماعیل امامزاده» در گفتگو با «مازنی خبر» از دستاوردهای امام راحل و همچنین شرایط پس از رحلت ایشان صحبت کرد. ماحصل گفتگوی ما با محمداسماعیل امامزاده ، نماینده آستان […]

اختصاصی مازنی خبر : سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) بهانه ای شد تا پای صحبت های نماینده آستان قدس رضوی در استان مازندران بنشینیم . «محمداسماعیل امامزاده» در گفتگو با «مازنی خبر» از دستاوردهای امام راحل و همچنین شرایط پس از رحلت ایشان صحبت کرد. ماحصل گفتگوی ما با محمداسماعیل امامزاده ، نماینده آستان قدس رضوی در استان مازندران را در زیر بخوانید :

*** آقای امامزاده از دستاوردهای امام خمینی (ره) صحبت کنیم . به نظر شما بزرگترین دستاورد ایشان برای کشور چه بود !؟

بزرگترین دستاورد امام خمینی (ره) در دوران معاصر ، احیای جریان دین خواهی در جهان بود زیرا نظام های حاکم بر دنیا از دین در جهت توجیه وضعیت نکبت بار جوامع خود استفاده می کردند . دین در آن زمان به پستوها رانده شده بود ولی دستاورد نهضت امام خمینی (ره) احیای جریان دین خواهی در جهان بود. به دین اصالت همیشگی بخشیدند و ثابت کردند دین از ساختار قدرت و پویایی برخوردار است .

*** یعنی «دین» مهمترین نقش را در اقدامات امام خمینی (ره) داشت!؟

دین ثابت کرد با نهضت امام خمینی (ره) می توان نظام سازی کرد و آینده جوامع را بر مبنای سعادت ۲ جهان تضمین نمود. امام خمینی (ره) کارآمدی اسلام را به اثبات رساندند و به مستضعفین و محرومین هویت بخشیدند. امام خمینی (ره) دین را به عنوان یک مکتب مبارزاتی در ذهن انقلابیون جهان ایجاد نمودند. امام خمینی (ره) ثابت کردند اسلام می تواند به عنوان یک رویکرد اهل بیتی ، همه ی ساختار شیاطین و سلطه جهانی را به چالش بکشاند.

*** در حال حاضر مهمترین عامل حفظ دستاوردهای امام خمینی (ره) را در چه مسائلی می دانید !؟

امروز عامل تداوم نهضت امام خمینی (ره) استمرار اندیشه های انقلابی ایشان به عنوان یک مرجع دینی می باشد. موضوعی که قدرت های جهانی را با چالش در برابر نظام اسلامی قرار داده است تداوم راه امام خمینی (ره) توسط فرزند شایسته ایشان یعنی مقام معظم رهبری می باشد. تداوم نهضت امام خمینی (ره) در ۲ سطح داخلی و خارجی قابل بررسی است.

*** لطفاً در مورد بحث داخلی بیشتر توضیح دهید تا به بحث مسائل خارجی برسیم.

در بحث داخلی که مهمترین بحث است ، امام دارای شاخص هائی بودند . تمام فکر امام با ارزش های اسلام اهل بیتی تنیده شده بود. برای پی بردن به اندیشه های امام خمینی (ره) کار سختی در پیش نداریم . امام خمینی (ره) مرد عمل ، ساده زیست ، اهل تقوا ، مخالف اشرافی گری و مردم گرا بودند و همواره در مقابل ظلم و ظالم قرار داشتند. امام خمینی (ره) دائم برای هدایت مردن دغدغه داشتند. امام خمینی (ره) حکومت را وسیله ای برای فراهم آوردن شرایط آسان زندگی برای مردم تلقی می کردند تا مردم با آسودگی خاطر به زندگی و وظایف الهی خودشان (عبادت) بپردازند.

http://uupload.ir/files/wyw_photo_2018-05-31_08-22-39.jpg

*** با توجه به اینکه بسیاری از مردم از شرایط کنونی اقتصادی در کشور گله دارند این موضوع اهداف امام خمینی (ره) را با خطر رو برو می کند!؟

شرایط کنونی اقتصادی در کشور که مردم را به شدت در تنگنا قرار داده است مغایرت جدی با اهداف امام خمینی (ره) دارد. کسانی که به نوعی بر مشکلات مردم می افزایند در هر سطح مسئولیتی و لباسی که باشند بر خلاف آرمان های امام خمینی (ره) حرکت می کنند. حکومت آمد تا مردم دغدغه مسکن ، اشتغال ، ازدواج و مسائل اقتصادی نداشته باشند و حداقل‌ها برای مردم توسط دولت ها به وجود بیاید . همه ارکان آموزشی و اجتماعی باید در راستای تحقق فرمایشات امام حرکت کنند . امروز در بسیاری از بخش ها ، موارد متعددی مشاهده می کنیم که خلاف نظر امام و رهبری معظم انقلاب است . این موارد دقیقا همان خواسته های دشمن برای فروپاشی نظام از درون است . این سناریو را هر شخصی پیش ببرد در برابر آرمان های امام خمینی (ره) قرار دارد.

*** با توجه به این وضعیت باید چه کرد!؟ راه برون رفت چیست !؟

تلاش برای اثبات کارآمدی نظام اسلامی که میراث گرانقدر امام خمینی (ره) می باشد ضرورت دارد تا مردم در همه ی زوایای زندگی شان این کارآمدی را مشاهده کنند . اولین جلوه گری کارآمدی نظام ، صحنه اقتصادی است . هیچ کس نمی تواند ادعا کند با چالش های کنونی که اقتصاد کشور با آنها روبرو است ، دولت در حال اجرای اقتصاد مقاومتی می باشد. درست است که ما مشکلات تحمیلی از سوی استکبار کم نداریم و یکی از آنها تحریم های اقتصادی می باشد ، اما همگان اعتراف دارند کشور ما دارای ظرفیت های ناشکفته فراوانی است که اقتصاد مقاومتی می تواند نسخه شفابخش برای برون رفت از شرایط کنونی باشد.

*** یعنی دولت در بحث اقتصاد مقاومتی موفق عمل نکرده است!؟

رها سازی بازار و سیاست های دولت در حوزه های اقتصادی ، نشان می دهد آنچه که در مرحله عمل مورد اهتمام دولت نیست ، بحث اقتصاد مقاومتی می باشد. اجرای اقتصاد مقاومتی مبتنی بر به صحنه آوردن ظرفیت های داخلی در دو بعد نیروی انسانی و منابع ، همان تاکید امام خمینی (ره) مبنی بر قطع وابستگی به کشورهای خارجی است . در هر دو زمینه به اعتراف جهانیان ، ایران دارای مزیت های فوق العاده است.

*** موضوع دیگر که به آن اشاره داشتید بحث سیاست خارجی در اهداف امام خمینی (ره) بود. در این مورد بیشتر توضیح دهید.

بحث دیگر پیگیری های اهداف امام خمینی (ره) در سطح سیاست خارجی است . ما زمانی موفق خواهیم شد نظام مدل را به جهانیان عرضه داریم که بتوانیم کارآمدی نظام را در درون کشور به اثبات برسانیم. در حال حاضر دنیا دستخوش تحولات فراوانی است که ملت ها در جهت تغییر شرایط خودشان نیازمند مدل گیری هستند اما نظام سلطه تصویری از نظام اسلامی کشور ما را در حال ارائه دادن در جهان است که یک تصویر فوق العاده مایوس کننده می باشد.

*** برای مقابله به این کار چه باید کرد!؟

با وجود رفتارهای کشورهای سلطه ، جنبش بیداری اسلامی در جهان مخصوصاً دنیای اسلام مرهون نهضت امام خمینی (ره) است . ما در انتقال اندیشه های امام خمینی (ره) به محرومان جهان شاهد موفقیت هستیم که لازمه تداوم این توفیق حمایت جدی انقلاب اسلامی از نهضت مستضعفین جهان به خصوص جبهه مقاومت در منطقه است.

http://mazaninews.ir/wp-content/uploads/IMG_2831.jpg

*** آقای امامزاده به ایام ارتحال امام خمینی (ره) برگردیم . در آن زمان شرایط مردم در برابر آن اتفاق چطور بود !؟

ترسیم شرایط ارتحال امام در جامعه آن روز کار دشواری است . بنده آن ایام در تبریز بودم و عزاداری یکپارچه تمام مردم ایران را مشاهده نمودم. اولاً پذیرش این واقعیت دشوار و گاهی ناممکن بود و مردم ارتحال امام خمینی (ره) را دردمندانه پذیرفتند. تشییع تاریخی صورت پذیرفت و یادم می آید هیچکس حاضر نبود بعد از گذشت چند روز از تشییع به شهر و دیار خود برگردد. مردم با هر وسیله ای که می توانستند خود را به مراسم تشییع رسانده بودند.

*** و می رسیم به انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی…

در میان تلخ ترین واقعه زندگی ما ایرانیان ، انتخاب خبرگان رهبری توانست بخش زیادی از ماتم ارتحال جانسوز امام خمینی (ره) را التیام بخشد . انتخاب مقام معظم رهبری را از معجزات خلوص و دین داری امام خمینی (ره) می دانیم که با حسن تدبیر در کوتاه ترین زمان ممکن بزرگ ترین دغدغه ایرانیان و محرومان جهان مرتفع گردید.

*** آقای امامزاده اسم دو شخصیت را می آوریم و خیلی کوتاه در چند واژه نظرتان را در مورد این اشخاص بگوئید.

امام خمینی (ره) : قله‌ی دین داری ، عشق ، اخلاص و مردم داری
حضرت آیت الله خامنه ای : امام خمینی عصرِ پس از امام خمینی (ره)

*** تشکر می کنیم از اینکه وقت تان را در اختیار «مازنی خبر» خبر دادید.

بنده هم سپاسگزارم و امیدواریم همه تلاش کنیم تا آرمان های حضرت امام خمینی (ره) اجرائی شود.