کد خبر: 9757تاریخ انتشار : ۱۵:۴۸:۴۳ - جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸

فیلم / مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور خبر داد: تهیه منشور کیفیت آرد و نان برای اولین بار

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور از تهیه منشور کیفیت آرد و نان برای اولین بار خبر داد. “سید محمد جعفری” در گفتگوی اختصاصی با بخش ویدئویی «گروه خبری تکرار» از آخرین فعالیت های انجام شده و برنامه های در دست اجرای شرکت غله […]

فیلم / مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور خبر داد: تهیه منشور کیفیت آرد و نان برای اولین بار

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور از تهیه منشور کیفیت آرد و نان برای اولین بار خبر داد.

“سید محمد جعفری” در گفتگوی اختصاصی با بخش ویدئویی «گروه خبری تکرار» از آخرین فعالیت های انجام شده و برنامه های در دست اجرای شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور سخن گفت که می توانید فیلم این گفتگو را مشاهده و همچنین متن آنرا در زیر بخوانید.

 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور ، استانهای شمالی از جمله مازندران ، گلستان ، گیلان و سمنان را تحت پوشش خود قرار می دهد که بیش از ۱۵ درصد از ظرفیت خرید گندم و بیش از ۶۰ درصد از ظرفیت دانه های روغنی کشور را به خود اختصاص داده است.

“سید محمد جعفری” در گفتگوی اختصاصی با بخش ویدئویی «گروه خبری تکرار» با بیان اینکه شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ از جایگاه ویژه ای در سطح ۴ استان شمالی و ۱۲ منطقه کشور برخوردار است، افزود: دفتر مرکزی این شرکت در شهرستان ساری است که با حدود ۶۰۰ پرسنل نقش مهمی در تنظیم بازار دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اهمیت توزیع کالاهای استراتژیک و مورد نیاز مردم و با هماهنگی استانداری ، جهاد کشاورزی و اداره صنعت و معدن و تجارت ، بیش از ۱۲ هزار تن شکر در طول یک سال گذشته در مازندران و در قالب ستاد تنظیم بازار توزیع و بیش از ۱۵۰۰ تن شکر نیز خریداری و ذخیره سازی شده است که امیدواریم در آینده ای نزدیک این ظرفیت افزایش یابد.

این مسوول از واردات ۶۶ هزار تن روغن خام آفتابگردان از کشور روسیه خبر داد و تصریح کرد: در گذشته کلیه واردات کشور از بنادر جنوبی انجام می شد که انتقال آن به شمال کشور مستلزم صرف هزینه های بالا بود. اما امروز با همکاری اداره گمرک و استانداری مازندران ، واردات از طریق بندر امیرآباد انجام می گیرد.

این کار بزرگ که برای اولین بار در استان صورت پذیرفته ، علاوه بر ایجاد اشتغال ، استفاده از ناوگان حمل و نقل دریایی و ظرفیت مخازن ، قابلیت واردات ۲۵ درصد از روغن خام گیاهی کشور را نیز به خود اختصاص می دهد که ظرفیت اجرایی آن بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

جعفری در گفتگو با بخش ویدئویی «گروه خبری تکرار» به خرید بیش از ۲ هزار تن برنج در مازندران و توزیع ۸۰۰ تن برنج در استان اشاره نمود و اظهار داشت: این اقدام در جهت کمک به ارتزاق مردم و توزیع برنج در مناطقی که کشت آن امکان پذیر نیست انجام شده که امیدواریم مابقی نیز هر چه سریعتر خریداری و در اختیار هم استانی های عزیز قرار بگیرد.

وی ارتقاء سطح زیر کشت دانه های روغنی را از مهمترین اولویتهای دولت در برنامه ششم توسعه در بخش کشاورزی عنوان نمود و افزود: خوشبختانه با خرید تضمینی کلزا از کشاورزان سطح زیر کشت این محصول به سه برابر گذشته افزایش پیدا کرده. به گونه ای که این رقم از ۴ هزار تن خرید کلزا در سال ۹۵ به ۳۰ هزار تن در سال جاری (طبق پیش بینی ها) ارتقا یافته است.

تا کنون بیش از ۱۶ هزار تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان استان خریداری شده که ۴۰ درصد از کلزا کاران پول خود را دریافت نموده و مابقی نیز بنا به تعهدات وزارت جهاد کشاورزی به صورت هفتگی پرداخت خواهد شد.

مدیر شرکت غله منطقه دو کشور از خرید ۲ میلیون تن گندم خبر داد و تصریح کرد: علی رغم شایعات گفته شده امسال رقم خرید گندم ۲۰ درصد افزایش یافته و بیش از ۳۰ مرکز در استان آماده خرید تضمینی گندم از کشاورزان هستند و مفتخریم که اعلام کنیم برای چهارمین سال متوالی در تولید گندم به مرز خودکفایی رسیده ایم. وی در ادامه یادآور شد: با وجود سیل و وارد آمدن خسارات فراوان به بخش کشاورزی ، بارندگی های پیاپی زمینهای دیم ما را سیراب نمود و میزان تولید محصولات را بالا برد.

وی تاکید کرد: افزایش قیمت گندم از ۱۳۰۰ تومان به ۱۷۰۰ تومان نیز کمک موثری در جهت تقویت و حمایت از کشاورزان و امنیت غذایی منطقه خواهد بود.

محمد جعفری از تهیه منشور کیفیت آرد و نان در استان خبر داد و تصریح کرد: این منشور با همکاری دستگاههای اجرایی ، خبرنگاران ، خبازان ، اتحادیه های آرد و نان ، سمن ها و انجمن کارخانه های آرد استان تهیه شده تا در جهت افزایش کیفیت آرد و نان برنامه های بهتری تدوین شود. آموزش خبازان و درجه بندی واحدهای نانوایی از جمله اقداماتی است که به صورت پایلوت در چند شهر استان انجام شد. افزایش قیمت نان بعد از ۵ سال امید را به نانوایی ها برگرداند. همه ما باید در نظر داشته باشیم که نانوایی ها یک بنگاه اقتصادی هستند و امیدواریم با افزایش منطقی قیمت نان در سال جاری علاوه برجلوگیری از متضرر شدن واحدهای خبازی به مصرف کننده گان نیز فشار مالی وارد نشود.

وی افزود: استفاده از ظرفیت سمن‌ها و سفیران فرهنگی نان برای ارتقاء کیفیت تولید نان ، نگهداری نان و حمل و نقل صحیح آن از جمله مهمترین طرحهای منشور کیفیت آرد و نان است که در آینده ای نزدیک به اجرا در می آید.

*** دفتر مرکزی گروه خبری تکرار شامل نشریه سراسری تکرار ، مجله گردشگری بریم سفر ، مجله فرهنگی اجتماعی ندای مازندران و پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی مازنی‌خبر در شهرستان قائم شهر واقع شده است.