کد خبر: 9899تاریخ انتشار : ۱۹:۵۱:۱۴ - یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

رزومه‌سازی انتخاباتی در وزارت ورزش و جوانان! / رزومه بهتر است یا عملکرد!؟

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: در ماه های اخیر وزیر ورزش و جوانان عملکرد موفقی از خود بر جا نگذاشته است. این یک واقعیت است که نمی توان آنرا نادیده گرفت و نیاز است نمایندگان مجلس بهتر از قبل ، از اختیارات نظارتی خود در مورد این وزارتخانه استفاده کنند. از نحوه […]

رزومه‌سازی انتخاباتی در وزارت ورزش و جوانان! / رزومه بهتر است یا عملکرد!؟

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی: در ماه های اخیر وزیر ورزش و جوانان عملکرد موفقی از خود بر جا نگذاشته است. این یک واقعیت است که نمی توان آنرا نادیده گرفت و نیاز است نمایندگان مجلس بهتر از قبل ، از اختیارات نظارتی خود در مورد این وزارتخانه استفاده کنند. از نحوه مدیریت پُر سروصدا در باشگاه های پرسپولیس و استقلال گرفته که شاهد حضور اعتراض آمیز هواداران آنها در مقابل ساختمان وزارتخانه بودیم تا اکنون که خبر رسیده استعفای معاون پارلمانی و حقوقی وزارتخانه بعد از تنها ۳۰ روز از شروع فعالیتش ، جهت حضور در انتخابات مجلس ، مورد موافقت شخص وزیر قرار گرفته است.

کافیست یک ماه به عقب برگردیم. ۱۶ اردیبهشت خبری در سایت وزارت ورزش و جوانان منتشر شد: «وزیر و ورزش و جوانان در حکمی سیدهادی حسینی را به عنوان معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان منصوب نمود». خبری که در همان روزها انتقادات بسیاری را به همراه داشت ولی سلطانی‌فر ترجیح داد حسینی را جانشین امیررضا خادم مرد پرافتخار ورزش کشورمان نماید.

شاید در آن روزها کمتر کسی فکر می کرد که معاون جدید وزارت ورزش و جوانان ، کمتر از یک ماه در اتاق کارش خواهد ماند و در نهایت با یک استعفا ، وزیر را مجبور به انتخاب معاون جدید دیگری خواهد کرد. اما این اتفاق افتاد و هادی حسینی با استعفا از معاونت وزارت ورزش و جوانان در مهلت قانونی مشخص شده از سوی وزارت کشور ، رسماً حضورش را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی کلید زد.

مشخص نیست چرا وزیر ورزش و جوانان که یکی از محتمل ترین گزینه های مجلس شورای اسلامی برای استیضاح می باشد ، قبل از صدور حکم انتصاب برای سید هادی حسینی به عنوان معاون پارلمانی و حقوقی وزارتخانه ، با او اتمام حجت نکرده که اینگونه یکی از مهمترین وزارتخانه های دولت ، به محلی برای رزومه سازی انتخاباتی تبدیل شده است!؟ و البته شاید هم وزیر از همان ابتدا در جریان این سناریوی نوشته شده ، قرار داشته است…

اینکه چرا وزارت ورزش و جوانان به عنوان دستگاه اصلی رسیدگی کننده به مشکلات ورزشکاران و جوانان، باید اینگونه بازیچه سیاسی‌کاری وزیر و دوستانش شود و چند هفته زمانی که می توانست برای جامعه هدف این وزارتخانه دستاوردهای مهمی در حوزه حقوقی و رایزنی با مجلس شورای اسلامی داشته باشد ، صرفاً برای رزومه سازی یک چهره نزدیک به دولت به هدر برود!؟ را دولت باید پاسخ دهد اما مطمئناً از این انتصاب و در نهایت استعفای بعد از آن، می توان به عنوان نقطه تاریکی در مدیریت سلطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان نام برد.

در هر صورت وزارت ورزش و جوانان که همواره ثبت کننده رکورد ورزشکاران در عرصه های مختلف بوده اینبار باید رکورد جدید سیاسی خودش را با عنوان کمترین زمان حضور یک شخص در مسئولیت معاونت وزارتخانه ثبت کند که بی‌شک این رکورد کم‌نظیر شاید تا سال ها قابل شکستن در هیچ وزارتخانه ای هم نباشد.

البته مطمئناً هم آقای وزیر و هم نماینده سابق مردم قائم شهر ، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی خوب می دانند که در اسفند ۹۸ ، مردم این حوزه انتخابیه ، به عملکردهای درج شده در کارنامه رای خواهند داد و نه رزومه! آنهم رزومه‌هایی که مشخص نیست با شایسته سالاری به دست آمده اند یا با روابط سیاسی!؟

نوشته : روفیا قلی‌نژاد لیندی