کد خبر: 9956تاریخ انتشار : ۹:۴۵:۱۷ - جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، عنوان کرد: صدور ۲۱۰ پروانه ساختمان بصورت رایگان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

مازنی خبر : مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: در حوادث سیل اخیر در استان مازندران با توجه به محدودیت منابع مالی ۲۴۰ میلیارد ریال در حوزه احداث مسکن و معیشتی بصورت بلاعوض پرداخت شده است. وی افزود: اقدامات مناسبی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت گرفته است و تا این لحظه […]

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، عنوان کرد: صدور ۲۱۰ پروانه ساختمان بصورت رایگان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

مازنی خبر : مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: در حوادث سیل اخیر در استان مازندران با توجه به محدودیت منابع مالی ۲۴۰ میلیارد ریال در حوزه احداث مسکن و معیشتی بصورت بلاعوض پرداخت شده است.

وی افزود: اقدامات مناسبی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت گرفته است و تا این لحظه ۲۱۰ پروانه ساختمان بصورت رایگان توسط این بنیاد صادر شده است.

وی افزود: در همین راستا از همه سیل زدگان درخواست می شود که با همکاران مان در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعامل لازم را داشته باشند به طوریکه هم پروانه ساخت و هم نظارت رایگان می باشد و در حوزه ساخت هم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از امکانات خوبی برای ارائه برخوردار می باشد.

مهندس رازجویان تصریح کرد: مقرر شد تا پایان خرداد ماه منازلی که نیاز به تعمیرات دارد و تا پایان شهریور منازل مسکونی احداثی به پایان برسد، همچنین در بحث تعمیرات منازل مسکونی هم وقفه ای بدلیل ایجاد مشکل در سیستم های بانکی بوجود آمد که خوشبختانه با پیگیری های لازم برطرف گردید لذا در مدت زمان تعیین شده تعمیرات و احداث منازل مسکونی مناطق سیل زده عملیاتی خواهد شد.

وی اظهار کرد: از مجموع ۶۸۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده در استان مازندران در سیل؛ ۶۰۱۰ واحد مسکونی به بانک معرفی شده است که از این میزان ۱۷۵ واحد احداثی بوده است و ۲۴ میلیارد تومان تا این لحظه از اعتبارات اختصاص یافته پرداخت شده است.

رازجویان یادآور شد: مرحله به مرحله روند اجرایی بازسازی مناطق سیل زده توسط معاونین عمرانی فرمانداری ها کنترل، بررسی و پیگیری می شود و مدیران استانداری و دستگاه های اجرایی حضوری فعال در مناطق سیل زده دارند و در صورتی که روند اجرایی از لحاظ اصولی و کارشناسی مناسب نباشد از پرداخت تسهیلات در مراحل بعدی جلوگیری می گردد.