کد خبر: 9965تاریخ انتشار : ۹:۵۹:۵۲ - جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

قائمشهری ها ۴/۶ میلیارد تومان وام خرید ماشین کشاورزی دریافت کردند

مازنی خبر : مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر گفت که کشاورزان این شهرستان از سال گذشته تاکنون چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید ماشین های کشاورزی دریافت کردند. مجید جعفری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگاران، افزود که این تسهیلات بابت خرید ۹ دستگاه کمباین، ۱۶ دستگاه تیلر و […]

قائمشهری ها ۴/۶ میلیارد تومان وام خرید ماشین کشاورزی دریافت کردند

مازنی خبر : مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر گفت که کشاورزان این شهرستان از سال گذشته تاکنون چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید ماشین های کشاورزی دریافت کردند.

مجید جعفری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در گفت و گو با خبرنگاران، افزود که این تسهیلات بابت خرید ۹ دستگاه کمباین، ۱۶ دستگاه تیلر و ادوات کشاورزی، هفت دستگاه ماشین نشاء و تعدادی وسایل دیگر کشاورزی هزینه شده است.

وی از تخریب ۱۳۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان در یک سال گذشته خبر داد و گفت که در این مدت در اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی ۲۰۳ مورد ساخت و ساز غیر مجاز شناسایی و متخلفان به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

جعفری همچنین به شناسایی ۶۲ هکتار زمین بایر در این شهرستان در یک و نیم سال گذشته اشاره کرد و افزود که ۱۵ هکتار از این زمین‌ها در مناطق شیبدار واقع است.

مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر گفت: ۱۵ هکتار زمین شیب دار برای کشت محصولات سازگار با محیط زیست در اختیار کشاورزان فعال قرار گرفت تا آنان نسبت به به کشت محصولاتی همچون گلابی و ازگیل اقدام کنند.

خسارت ۴۶ میلیارد تومانی سیل

وی خسارت سیل اواخر سال گذشته و اوایل امسال به بخش کشاورزی شهرستان قائمشهر را ۴۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که ۵۸۹ بهره بردار در سیل متحمل خسارت شدند.

جعفری افزود: تاکنون ۱۳۵ کشاورز و باغدار خسارت دیده شهرستان بابت دریافت غرامت در سامانه سجاد ثبت نام کرده‌اند و بقیه هم در حال ثبت نام هستند.

مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر همچنین از بهره برداری سه طرح در هفته جهاد کشاورزی خبر داد و هزینه اجرای این طرح را بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد.

وی از لاینیگ کانال انتقال آب در روستای ابجر، بندانحرافی سردهنه روستای صنم رود و لاینیگ کانال انتقال آب روستای دوک به عنوان طرح‌هایی نام برد که در هفته جهاد کشاورزی بهره برداری می‌شود.

جعفری گفت که با به بهره برداری لاینیگ کانال انتقال آب روستای ابجر ۸۰ خانوار، بند انحرافی سردهنه روستای صنم رود ۱۷۰ خانوار و لاینیگ کانال انتقال روستای دوک ۴۰ خانوار بهره مند می‌شوند.

۲۱ تا ۲۷ خرداد در تقویم رسمی کشور هفته جهاد کشاورزی نام دارد.

 

ایرنا