کد خبر: 9979تاریخ انتشار : ۱۰:۰۸:۵۶ - جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

کشف کلاهبرداری اینترنتی ۲ میلیاردی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری اعضای یک گروه مجازی و کشف کلاهبرداری اینترنتی ۲ میلیارد ریالی توسط کارآگاهان پلیس فتای استان خبر داد. به گزارش مازنی خبر ، سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران  گفت: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری اینترنتی در استان با شیوه فیشینگ (درگاه جعلی بانک) موضوع در دستور کار پلیس […]

کشف کلاهبرداری اینترنتی ۲ میلیاردی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری اعضای یک گروه مجازی و کشف کلاهبرداری اینترنتی ۲ میلیارد ریالی توسط کارآگاهان پلیس فتای استان خبر داد.

به گزارش مازنی خبر ، سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران  گفت: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری اینترنتی در استان با شیوه فیشینگ (درگاه جعلی بانک) موضوع در دستور کار پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: با هماهنگی قضائی، کارآگاهان پلیس فتا متهم را که ساکن یکی از استان‌های شمال غرب کشور بوده شناسایی و در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.

سردار میرفیضی با اشاره به کشف گوشی تلفن همراه، چندین عدد کارت بانکی با نام و مشخصات افراد مختلف و تعدادی سیم کارت از مخفیگاه متهم، گفت: متهم در بازجویی‌های اولیه به عضویت در گروه‌های تلگرامی و تبلیغ طراحی درگاه جعلی با هدف شناسایی حساب‌های بانکی از طریق فیشینگ اعتراف کرد.

وی افزود: متهم به طراحی درگاه‌های جعلی با اقدامات فنی ضمن دسترسی به اطلاعات حساب بانکی کاربران، آن را برای چند نفر از همدستان خود نیز ارسال می‌کرد.

میرفیضی از دستگیری ۲ همدست دیگر متهم در ۲ استان کشور خبر داد و گفت: متهمان در گروه‌های تلگرامی با ساخت اکانت‌هایی در فضای مجازی با دسترسی به اطلاعات حساب کاربران از طریق فیشینگ اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان این که متهمان تاکنون به برداشت ۲ میلیارد ریال از حساب بانکی ۱۷۰ نفر اعتراف کرده اند، افزود: این افراد با استفاده از مهندسی اجتماعی و فریب کاربران اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کردند.