امروز: شنبه 26 اسفند 1396 برابر با 17 مارس 2018

یادگار امام در قائمشهر

  • شنبه, 09 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مسئولیت یک نوع امانت است

 

اختصاصی مازنی خبر (مازنی نیوز) :‌ یادگار امام راحل (ره) گفت : وزن مسلمانی هر کس به میزان تقوای او است.

به گزارش مازنی خبر ، حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی در مراسم سالگرد ارتحال آیت الله صالحی مازندرانی که روز شنبه در مصلی قائم شهر برگزار شد ، با تاکید بر اینکه مرحوم آیت الله شیخ اسماعیل صالحی مازندرانی استوانه ای از تقوا و علاقه به اهل بیت بود ، اظهار داشت : مسئولیت در نظام اسلامی یک نوع امانت است.

وی با بیان اینکه مسئولین حق ندارند اموال و آبروی مردم را از بین ببرند ، تصریح کرد : برخورد مقام معظم رهبری در موضوع فیش های حقوقی درس آموز است زیرا نشان دادند انتقاد نباید بگونه ای باشد که مردم ناامید شوند.

یادگار امام راحل (ره) با تاکید بر اینکه مسئولیت در نظام اسلامی ارزش محسوب نمی شود بلکه ارزش همان خدمت به مردم است ، اظهار داشت : فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع فیش های حقوقی ، دشمنان را ناامید و مردم را امیدوار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال پاره پاره کردن مردم ایران است ، ادامه داد : ما کاری به راست و چپ نداریم زیرا در همه دولت ها آدم های پاکدست مسئول بودند ، هرچند عده ای فاسد نیز حضور داشتند که البته در نظام اسلامی یک مورد فاسد هم زیاد است.

وی با بیان اینکه قدرت دشمنان در تبلیغات بسیار زیاد است ، تصریح کرد : سخنان ما نباید دشمن شاد کن باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی ادامه داد : قوه قضائیه موظف است جلوی فساد و خلاف را در کشور بگیرد ولی ما نباید با سخنان خود نظامی که حاصل خون شهداست را به چالش بکشانیم.

به گزارش مازنی خبر ، یادگار امام راحل (ره) اسرار مردم را نوعی دیگر از امانت دانست و اظهار داشت : شرعاً افشای اسرار مردم حرام است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی با تاکید بر اینکه امنیت کشور مرهون تلاش نیروهای امنیتی و اطلاعاتی است ،‌ افزود : رسانه ها هوشیار باشند و به خاطر بازی های سیاسی آبروی افراد را نبرند.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری ، از عزت نفس به عنوان نوع دیگر امانت یاد کرد و اظهار داشت : انسان حق ندارد عزت نفس خود را به خاطر درخواستی از بین ببرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی ادامه داد : دیدیم که در مذاکرات هسته مردان دیپلماسی کشورمان عزت کشور را حفظ کردند.

به گزارش مازنی خبر ، وی با انتقاد از بعضی سخنان زده شده علیه بیت امام راحل (ره) ، تصریح کرد : دشمنان در خارج کشور نشسته اند تا بین بیت امام و رهبری معظم انقلاب فاصله بیاندازند که متاسفانه عده ای در درون کشور نیز با آنها همراه شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی با تاکید بر اینکه بیت امام راحل (ره) ولایت فقیه و مقام معظم رهبری را تنها نخواهند گذاشت ، اظهار داشت : علاقه بین مقام معظم رهبری با بیت امام دو طرفه است.

وی ادامه داد : هر وقت سید حسن آقای عزیز خمینی با رهبر معظم انقلاب جلسه دارند ، بعد از آن عده ای منتسب به جائی با سخنانشان سعی می کنند بین ایشان با رهبری فاصله بیاندازند.

یادگار امام گفت: در انتخابات خبرگان که برادر ما را ردصلاحیت کردند، ایشان چه کار کرد؟ دشمنان ما را ناامید کردند. هفته قبل از ثبت نام، ایشان و رهبری با هم صحبت کردند؛ دو هفته بعد ردصلاحیت دوباره ملاقات کردند و به خدمت ایشان رفتند. رهبری هم در زمان سالگرد امام به حرم امام آمدند. اگر شما بعد از سالها تدریس در حوزه علمیه ردصلاحیت شوید، در حالی که هرروز حداقل دویست سیصد نفر سر درس شما هستند به شما می گفتند تو بی سوادی، چه می‌کرید؟ اگر بحث امتحان است، آیت الله مومن گفتند امتحان لازم نیست. نمی‌خواهم تک تک آقایان را اسم ببرم، اما  همه می دانند علت رد صلاحیت ایشان امتحان نبود. آقایان شاهرودی، مومن و آیت‌الله یزدی گفتند مسأله، امتحان نبود. هرکس دیگر بود در چنین شرایطی حرکتی می‌کرد. اما کلمه‌ای مبنی بر گله و شکایت از امام و انقلاب و رهبری از حاج حسن آقا ندیدیم. غیر از این هم انتظاری نبود. رهبری نگفتند شورای نگهبان کار درستی کرد که ایشان را رد یا تأیید کرد. ایشان بعد از انتخابات گفتند اگر قانون مشکلی دارد باید اصلاح شود. خود آقایان شورای نگهبان گفتند ما 12 نفر هستیم و 12 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند، چگونه می‌توانیم این همه را بررسی کنیم؟ در خبرگان هم حاج حسن آقا اعتراض کردند اما باز هم گفتند صلاحیت برای ما احراز نشده است.

به گزارش مازنی خبر ، فرزند مرحوم سید احمد خمینی با تاکید بر اینکه در 200 سال اخیر نظامی قدرتمندتر از ایران فعلی به رهبری سید علی خامنه ای وجود نداشته است ، افزود : در ماجرای اخیر انتخابات خبرگان و رد صلاحیت سید حسن آقا خمینی ، رفتار ایشان دشمن را کاملاً نا امید کرد.

یادگار امام راحل (ره) با بیان اینکه از اختلاف بین بیت امام و رهبر معظم انقلاب ، تنها منافقین ، آمریکا و اسرائیل نفع خواهند برد ، به همراهی عده ای در داخل کشور با دشمنان اشاره کرد و ادامه داد : از فرزندان خمینی یک کلام در تضعیف مقام معظم رهبری نخواهید شنید.

به گزارش مازنی خبر ، در پایان این مراسم ، مردم قائم شهر و شهرستان های اطراف استقبال بی نظیری از حجت الاسلام والمسلمین سید علی خمینی به عمل آوردند و از وی خواستند زمینه ی حضور آیت الله سید حسن خمینی را در مازندران فراهم آورد.

بازدید کد خبر: 13983

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی