امروز: شنبه 26 اسفند 1396 برابر با 17 مارس 2018

علی اصغر یوسف نژاد

  • پنج شنبه, 14 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استان مازندران می تواند سه منطقه آزاد داشته باشداختصاصی مازنی خبر (مازنی نیوز) : انتظاری که از علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی می رود ، بی شک از یازده نماینده دیگر استان مازندران نرفته و نخواهد رفت.

مرد سرد و گرم چشیده مجمع نمایندگان مازندران که به شایستگی در هیات رئیسه مجلس نیز حضور دارد تا مسیر جدیدی از موفقیت مدیران مازنی در عرصه ملی شکل بگیرد.

به گزارش مازنی خبر ، یوسف نژاد بعد از حضور در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نشست های تخصصی با اصناف مختلف را به عنوان برنامه اصلی خود برگزید تا با شناخت کافی از موانع و مشکلات اقشار جامعه ، بتواند به بهترین نحو در راه قانونگذاری گام بردارد .

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه و در آستانه 17 مرداد روز خبرنگار ، به میان اصحاب رسانه آمد تا از زبان خبرنگاران با مشکلات این قشر آشنا شود .

مشروح سخنان علی اصغر یوسف نژاد ، نماینده مردم ساری و میاندورود را در این جلسه در زیر می خوانید :


***‌روز خبرنگار را به اهالی قلم و رسانه تبریک می گویم و معتقدم روند حرفه ی خبرنگاری نسبت به سال های قبل هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی رشد قابل ملاحضه ای داشته است لذا انتظار از خبرنگاران فعلی نسبت به خبرنگاران یک دهه پیش به مراتب بیشتر است.

***‌خبرنگار در دنیا و در تمام حوزه ها یک مرجع به حساب می آید لذا استقلال وی باید حفظ شده و نباید وسیله ی یک دستگاه محسوب شود.

*** اگر جنبه نظارتی نهادهای مدنی مانند خبرنگاران تقویت شود دیگر در کشور اتفاقاتی مشابه اختلاس سه هزار میلیاردی رخ نخواهد داد.

*** آزادی خبرنگاران در جامعه باعث شفافیت بسیاری از مسائل خواهد شد لذا با افتخار می گویم برای رصد مسائل مختلف به کمک خبرنگاران نیاز دارم.

*** جلسه ی نماینده ی مجلس با خبرنگاران یک جلسه ی برد-برد است زیرا از یک سو آگاهی نماینده از اتفاقات جامعه بیشتر می شود و از سوی دیگر بسیاری از مشکلات مردم که خبرنگاران نیز جزئی از آن محسوب می شوند برطرف می شود.

***‌امضای طرح جامع رسانه ها را جمع آوری کردم و به زودی در دستور کار مجلس قرار می گیرد و تلاش دارم در برنامه ششم توسعه ، بسیاری ار کمبودها جامعه ی خبرنگاری مانند مسئله امنیت شغلی و بیمه آنها برطرف شود.

*** اگر هزینه های فرهنگی شورای شهر و شهرداری در کنار سیاست های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام پذیرد ، دستاوردهای بسیار بسیار بهتری را در حوزه فرهنگی شاهد خواهیم بود.

*** به صداقت بسیاری از خبرنگاران ایمان دارم و معتقدم خبرنگاران در کنار مسئولان در یک کشتی نشسته اند که اگر هر یک به وظایف و رسالت خود به خوبی عمل کنند بسیاری از مشکلات کشور برطرف می شود.

*** بسیاری از یادداشت های خبرنگاران ، گره های مدیریتی را برطرف می سازد و بنده به شخصه از یادداشت های سازنده استقبال می کنم.

*** صادقانه بگویم دولت ، هشت منطقه را به عنوان منطقه آزاد در کشور معرفی کرده است که اگر شاخصه ها و زیرساخت های این هشت منطقه معیار قرار بگیرد ، استان مازندران می تواند سه منطقه آزاد داشته باشد.

*** در روزهای اخیر تصمیمات خوبی برای چشمه سورت گرفته شد که امیدوارم در یک ماه آینده مدیران اجرائی مرتبط به وظایف خود به خوبی عمل کنند.

***‌تعداد واحدهای تولیدی فعال در استان مازندران کمتر از 40 درصد است که همین تعداد نیز با کمتر از 35 درصد ظرفیت خود به فعالیت مشغول هستند.

*** سفر هیات های اقتصادی خارجی به مازندران می تواند باعث شکل گیری فضای مثبتی از ظرفیت های استان برای این هیات ها شود ولی نباید فراموش کنیم اگر از هر 100 سفر خارجی ، 5 سفر به نتیجه مثبت منجر شود ، قابل قبول خواهد بود.

*** یکی از ضعف های استان مازندران عدم استفاده از کشورهای حاشیه دریای خزر جهت صادرات تولیدات داخلی استان به آن کشورها می باشد.

*** باید تلاش کنیم تا از ظرفیت حضور یک نماینده مازنی در هیات رئیسه مجلس برای تصویب قوانین مختلف در جهت توسعه استان استفاده نمائیم.

به گزارش مازنی خبر ، پیش از سخنان یوسف نژاد ، احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن بیان مشکلات اصحاب رسانه ، خواستار توجه ویژه مجمع نمایندگان مازندران به دستگاه فرهنگ و ارشاد و همچنین اهالی فرهنگ و هنر مازندران شد.

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2016/08/1-49-3.jpg

بازدید کد خبر: 14018

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی