امروز: جمعه 07 ارديبهشت 1397 برابر با 27 آوریل 2018

سه دهه مکاتبات بی‌فایده اهالی خیابان کنسرو قائم‌شهر

  • یکشنبه, 24 مرداد 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کارخانه ای با عمر بیش از 80 سال و گلایه های اهالی خیابان کنسرو قائمشهر از عدم عقب نشینی این کارخانه !

 

 

اختصاصی مازنی خبر (مازنی نیوز) / گروه اجتماعی : کارخانه کنسروسازی قائم شهر (اتکا) در سال 1319 در این شهرستان تاسیس شد . این کارخانه با عمری بیش از 80 سال ، به عنوان اولین کارخانه کنسرو سازی ایران به حساب می آید که انواع کنسروها از جمله ماهی را تولید می کند.

به گزارش مازنی خبر ، در ده ها سال قبل از انقلاب اسلامی که تنها سه خیابان اصلی شهر قائم شهر ، از آسفالت بهره می بردند ، خیابان کنسرو تنها خیابان فرعی این شهر محسوب می شد که به دلیل اهمیت کارخانه کنسرسازی ، آسفالت بوده است.

اما با گذشت این همه سال خیابان قدیمی کنسرو قائم شهر همچنان با عدم عقب نشینی کارخانه کنسروسازی به یکی از معضلات اصلی منطقه تبدیل شده است.

یکی از اهالی خیابان کنسرو قائم شهر به "مازنی خبر" گفت : این خیابان پیاده رو ندارد زیرا مسئولان کارخانه کنسروسازی حاضر نیستند عقب نشینی های مورد نیاز را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه 35 سال مکاتبه اهالی خیابان کنسرو قائم شهر مبنی بر عقب نشینی و جابه جائی کارخانه کنسروسازی بی فایده بوده است ، به بوی بسیار بد ایجاد شده از این کارخانه در ایام مختلف سال اشاره کرد و اظهار داشت : دیوارها و بناهای فرسوده کارخانه کنسروسازی قائمشهر از جمله خانه های سازمانی بدون استفاده ی آنجا ، شکل و شمایل بدی به این خیابان داده است.

این شهروند قائم شهری ضمن درخواست از مسئولان در جهت تعریض کارخانه کنسرو سازی (اتکا) و ایجاد پیاده روی مناسب برای اهالی منطقه ، تصریح کرد : از استاندار مازندران و فرماندار و شهردار قائم شهر انتظار داریم به مشکلات اهالی خیابان کنسرو رسیدگی کنند.

وی همچنین به برپائی بازار هفتگی دوشنبه بازار در این منطقه و ایجاد مشکلات عدیده برای شهروندان اشاره کرد ، افزود : در خیابانی که پیاده رو ندارد بازار هفتگی برپا می کنند تا مشکلات ما بیشتر شود.

به گزارش مازنی خبر ، اهالی منطقه خیابان کنسرو قائم شهر بارها گلایه های خود را به گوش مسئولین رسانده اند ولی تا به این لحظه اعتراضات آنها هیچ فایده ای نداشته است.

آنها بارها عدم انتقال مناسب ضایعات کنسرو سازی را به چشم خود دیده و از وضع موجود ناراضی هستند و انتظار دارند حداقل با تعریض خیابان محل زندگی شان ، بخضی از مشکلات کاهش یابد.

تصاویر زیر به خوبی وضعیت یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر قائم شهر را نشان می دهد.

 

 

بازدید کد خبر: 14116

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی