امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

وزیر ارتباطات در ساری

  • شنبه, 06 شهریور 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شبکه اجتماعی تلگرام فیلتر نمی‌شود

 

 

اختصاصی مازنی خبر (مازنی نیوز) : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : بحث اشتغالزائی یکی از برنامه های اصلی دولت می باشد.

به گزارش مازنی خبر  "محمود واعظی" در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران با تاکید بر اینکه زیرساخت های ICT   مازندران به سرعت گسترش پیدا کرده است ، ادامه داد : ایجاد شغل در حوزه ICT یکی از برنامه های دولت تدبیر و امید می باشد زیرا یک شغل در این حوزه چندین شغل غیرمستقیم هم ایجاد می کند.

وی ادامه داد : در گذشته مشکلات بسیاری در بانک ها وجود داشت زیرا آنها آمده بودند با راه اندازی زیرمجموعه های متعدد به کسب درآمد می پرداختند که با سیاست های دولت تدبیر و امید ، هم اکنون بیشتر سرمایه بانک ها در اختیار بخش های خصوصی قرار می گیرد تا موانع تولید در کشور رفع شود.

وزیر ارتباطات افزود : با یک برنامه ریزی مناسب سعی کرده ایم در ایام تعطیل و پرمسافر ، مشکلات ارتباطاتی در استان مازندران به حداقل برسد.

واعظی ادامه داد : سعی می کنیم ایامی که گردشگران بسیاری به مازندران می آید ، برای مردم این استان در حوزه ارتباطات مشکلی پیش نیاید.

وی با تاکید بر اینکه در برنامه ششم پرتاب 2 ماهواره ملی دیده شده است ، تصریح کرد : موافقت نامه ساخت ماهواره سنجش از راه دور امضا شده است که با پرتاب آن تحول بسیاری در حوزه کشاورزی و محیط زیست کشور رخ خواهد داد زیرا نقشه های فضائی دقیقی توسط این ماهواره به دست می آید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد : با یک کار گسترده ای فاز اول شبکه ملی اطلاعات هفتم شهریور (فردا) راه اندازی خواهد شد .

واعظی تصریح کرد : با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ، کیفیت و سرعت اینترنت افزایش و تعرفه آن کاهش خواهد یافت.

وی در مورد بازگشت واحدهای تولیدی ورشکسته به چرخه تولید ، اظهار داشت : با حمایت های دولت تدبیر و امید 7500 واحد تولیدی ورشکسته به چرخه تولید باز خواهند گشت.

به گزارش مازنی خبر ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود : سیاست های دولت ، حمایت از شرکت های دانش بنیان برای افزایش اشتغال زائی در کشور است .

وی ادامه داد : با توجه به آماده بودن بازار صادرات در روسیه ، صادرات محصولات مختلف از مازندران به روسیه باید تقویت شود.

واعظی افزود : در دولت گذشته بدون بررسی های لازم ، نام بعضی شرکت ها برای خصوصی سازی ارائه شد .

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید بر خصوصی سازی درست تاکید دارد ، اظهار داشت : بسیاری از کارخانجات به دلیل عدم خصوصی سازی مناسب و واگذاری اکثر آنها به بنگاه های شبه دولتی ، در دولت گذشته تعطیل شده است .

به گزارش مازنی خبر ،  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اطلاع رسانی عملکرد دولت تدبیرو امید نیز افزود : فضای مجازی و فضای حقیقی بخشی از زندگی مردم است لذا دستگاه های دولتی از تمام ظرفیت برای اطلاع رسانی استفاده کنند.

واعظی با تبریک افتخار آفرینی های قهرمانان مازندرانی در المپیک ، اظهار داشت : بستن سایت های مختلف بدون فرهنگ سازی فایده ای نخواهد داشت .

وزیر ارتباطات در مورد سوال خبرنگار "مازنی خبر" مبنی بر فیلتر شدن شبکه مجازی تلگرام نیز گفت : هر پدیده ای (اشاره به شبکه های مجازی) که وارد کشور می شود فرصت و تهدید را نیز با خود می آورد لذا باید با فرهنگ سازی مناسب تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

واعظی تصریح کرد : دولت به حقوق شهروندی و دسترسی آزاد مردم به اطلاعات اعتقاد دارد .

وی اظهار داشت : بخش خصوصی باید به دنبال راه اندازی شبکه های مجازی باشند تا مردم از سرورهای داخلی استفاده کند زیرا به عنوان یک مسئول علاقه مند هستم اطلاعات هموطنانم در داخل کشور بماند .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود :  معنی سخنان من بستن تلگرام نیست .

بازدید کد خبر: 14216

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی