امروز: شنبه 26 اسفند 1396 برابر با 17 مارس 2018

علی اصغر یوسف‌نژاد

  • سه شنبه, 30 شهریور 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 حمایت از احزاب سبب حضور افراد کارآمد می شود

 

 

به گزارش مازنی خبر ، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فقط از طریق اخذ تضمین درست نیست که کاندیداهای توانمند را وارد انتخابات کنیم، زیرا با این اقدام نمی توان به هدف رسید، گفت: اگر تحزب باشد و احزاب مورد حمایت قرار گیرند، بیشترین اثر را در تامین اهداف ما در انتخابات را به دنبال خواهد داشت.

علی اصغر یوسف نژاد در خصوص جزئیات پیش‌نویس لایحه نظام جامع انتخابات، اظهار داشت: مسیر نظارت در انتخابات شوراها در قانون اساسی مشخص شده که قوه مقننه این وظایف را بر عهده دارد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد هیئت های اجرایی مشترک در تجمیع انتخابات، بیان کرد: انتخابات مجلس و ریاست جمهوری مسیر مشخصی دارند که اجرای آن بر عهده قوه مجریه است که این موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد زیرا با قانون اساسی مرتبط است و باید ببینیم که چنین زمینه ای وجود دارد یا خیر، فکر نمی کنم نیازی به چنین کاری باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همان جایگاهی که هیئت های اجرائی برای برگزاری انتخابات مجلس و شوراها دارند، حفظ شود بهتر است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد زمینه برای اینکه داوطلب کار آمد به رقابت های انتخاباتی بیایند، متذکر شد: اصل قضیه برای اینکه افراد کار آمد و موثر به عرصه انتخابات بیایند، خوب است ولی مکانیزم شرایط تحقق این هدف فقط تضمین مالی دادن نیست بلکه باید از نظر ساختاری  و شرایط کاندیدا شدن به گونه ای عمل کنیم که افراد کار آمد به عرصه انتخابات بیایند.

یوسف نژاد با بیان اینکه فقط از طریق اخذ تضمین درست نیست که کاندیداهای توانمند را وارد انتخابات کنیم، زیرا با این اقدام نمی توان به هدف رسید، گفت: اگر تحزب باشد و احزاب مورد حمایت قرار گیرند، بیشترین اثر را در تامین اهداف ما در انتخابات را به دنبال خواهد داشت./

بازدید کد خبر: 14426

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی