امروز: شنبه 26 اسفند 1396 برابر با 17 مارس 2018

دلاور بزرگ نیا

  • یکشنبه, 04 مهر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گردشگری با نگاه صنعت فرابخشی دیده شود

 

اختصاصی مازنی خبر (مازنی نیوز) : مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران گفت : "گردشگری برای همه و همه برای گردشگری" شعار سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور است .

به گزارش گروه گردشگری "مازنی خبر" ، دکتر دلاور بزرگ نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به در پیش بودن هفته گردشگری ، اظهار داشت : تلاش داریم در ارائه خدمات مناسب به مردم ، گروهی از اقشار مانند معلولین ، نابینایان ، ناشنوایان و ... مورد غفلت قرار نگیرند زیرا این افراد هم حق دارند در برنامه ریزی های اجتماعی و فرهنگی به درستی دیده شوند.

وی ادامه داد : به تمام واحدهای گردشگری تاکید کرده ایم در معماری خود دسترسی راحت معلولان به امکانات را فراهم آورند.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران با بیان اینکه برنامه هایی مانند نواخته شدن زنگ گردشگری در یکی از مدارس استثنائی ساری ، برگزاری تور گردشگری رایگان برای معلولان ، رایگان شدن بازدید از موزه ها ، تخفیف 5 درصدی هتل ها برای مسافرین ، کلنگ زنی هتل 5 ستاره میزبان در بابلسر ، برگزاری همایش توسعه سوادکوه با محوریت گردشگری ، برگزاری جشنواره عذاهای سنتی و محلی شمال و جنوب در آمل ، افتتاح موزه مردم شناسی آمل ، برگزاری موزه آثار های قدیمی مرتبط با کودکان در موزه کلبادی ساری ، افتتاح بزرگترین مجتمع سرپوشیده شهر بازی کشور در بابل ، رونمائی از مجله گردشگری "بریم سفر" و ... در هفته گردشگری امسال در مازندران انجام خواهد شد ، تصریح کرد : از 5 مازندرانی در حوزه های مختلف گردشگری که در جشنواره ملی صاحب عنوان برتر شدند نیز در تهران تجلیل خواهد شد.

دکتر بزرگ نیا صنعت گردشگری را یک صنعت فرابخشی دانست و اظهار داشت : مطبوعات باید تلاش کنند تا این صنعت از "بخشی نگری" رهایی پیدا کند و از نگاه مدیران به عنوان یک صنعت فرابخشی دیده شود.

وی با تاکید بر اینکه حوزه گردشگری یک حوزه بکر و کمتر دست خورده برای توسعه پایدار استان مازندران است ، افزود : باید یاد بگیریم نگاه ما به یک نگاه توسعه دهنده تبدیل شود و منافع استانی و ملی را فدای علاقه مندی های شخصی نکنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران ادامه داد : به عنوان متولی گردشگری استان هر جا احساس کردم زمینه حمایت از زیرساخت های مازندران فراهم است از مواضع خود عقب نشینی کردم زیرا معتقدم در صورت توسعه زیرساخت هایی مانند راه ، صنعت گردشگری نیز پیشرفت می کند.

دکتر بزرگ نیا با بیان اینکه در حوزه گردشگری مازندران پنجره ی واحدی بر روی سرمایه گذاران باز شد تا تمام دستگاه های مرتبط به حوزه گردشگری موانع پیش روی سرمایه گذاران را به سرعت برطرف سازند ، تصریح کرد : مدیران با الگو گرفتن از تصمیمات دوران جنگ که کمترین اشتباهات ممکن در آنها رخ می داد ، باید به سمت اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی بروند.

وی اظهار داشت : اگر قرار است پنجره واحد در راستای اقتصاد مقاومتی فعالیت نکند ، مدیران مربوطه باید پاسخگو باشند.

بزرگ نیا ، موضوعات فرهنگی و آلودگی محیط زیست را دو دغدغه اصلی صنعت گردشگری در مازندران دانست و اظهار داشت :‌ اصحاب رسانه ، نقدها را طوری بیان کنند که علاوه بر سازنده بودن آنها ، سبب از بین رفتن یک امتیاز یا یک فرصت برای استان نشود.

به گزارش مازنی خبر ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران با تاکید بر اینکه بعضی نقدهای غیرمنصفانه سبب دلسردی مسافرین و سرمایه گذاران برای حضور در مازندران می شود ، افزود : بعضی ها می گویند بزرگ نیا آمار دروغ می دهد ولی بنده تا به امروز سعی کردم آماری که ارائه می دهم از آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز کمتر باشد.

بزرگ نیا تصریح کرد : اگر آمار ما دروغ است چرا حجم سرمایه گذاری ها در حوزه گردشگری در مازندران در حال افزایش است !؟

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران افزود : اگر در سال به ازای 10 میلیون مسافری که مازندران را برای سفر خود انتخاب می کنند هر نفر 300هزار تومان در استان هزینه کنند ، علاوه بر افزایش گردش مالی بانک ها ، چیزی بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان آورده برای مازندران خواهد داشت لذا باید تلاش کنیم از این فرصت ها به بهترین نحو استفاده شود.

بزرگ نیا با بیان اینکه در دولت اصلاحات سعی کردیم صداها مختلف در جامعه شنیده شود زیرا در آن زمان اعتقاد بر این بود که توسعه بدون شنیدن همه ی صداها امکان پذیر نخواهد بود ، افزود : از جمله مدیران انتقاد پذیر استان هستم ولی از دوستان می خواهم با نقد کارشناسی و منصفانه زمینه استفاده از فرصت ها را فراهم آورند .

به گزارش مازنی خبر ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران ادامه داد :  بحث احداث اسکله تفریحی در مازندران مانند بازی "مار و پله" شده است زیرا هر وقت که فکر می کنیم در حال رسیدن به نتیجه نهائی هستیم ، با نیش یک کارشناس به مرحله اول باز می گردیم.

بزرگ نیا با اشاره به وجود همدلی بین مدیران استان مازندران ، تصریح کرد : برای پیشبرد خیلی از کارها نیاز به درک مناسب تری از اقتصاد مقاومتی در استان مازندران است.


بازدید کد خبر: 14458

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی