امروز: شنبه 26 اسفند 1396 برابر با 17 مارس 2018

رئیس مرکز آمار

  • شنبه, 17 مهر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرشماری امسال اصلاً سیاسی نیستاختصاصی مازنی خبر (مازنی نیوز) : رئیس مرکز آمار کشور گفت : سرشماری در همه ی دنیا انجام می شود زیرا لازمه برنامه ریزی صحیح در هر کشور محسوب می شود.

به گزارش گروه اجتماعی "مازنی خبر" ،  "امیدعلی پارسا" در نشست خبری با اصحاب رسانه استان مازندران با تاکید بر اینکه سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تمدید نخواهد شد ، اظهار داشت : تا ساعت 6 صبح شنبه ، 2 میلیون و 375 هزار خانوار در ثبت نام اینترنتی شرکت کردند.

رئیس ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور ادامه داد : امیدواریم با مشارکت مردم در روزهای آینده ، شاهد افزایش ثبت نام شدگان اینترنتی در کشور باشیم.

پارسا با بیان اینکه هر ثبت نام اینترنتی تنها 7 تا 10 دقیقه زمان خواهد برد ، اظهار داشت : سرشماری اقدامی سیاسی نیست هرچند همه ی جریان های سیاسی بر اجرای صحیح آن تاکید دارند.

رئیس مرکز آمار کشور با تاکید بر اینکه سرشماری اینترنتی باعث راحتی و آرامش خانواده ها و همچنین کاهش هزینه های مالی دولت می شود ، به جوایز در نظر گرفته شده برای ثبت نام کنندگان اینترنتی اشاره کرد و افزود : علاوه بر قرعه کشی های هفتگی ، هر فردی که به صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کند ، دو گیگ اینترنت هدیه نیز دریافت می کند.

پارسا با بیان اینکه سرشماری ، اساس و پایه همه ی برنامه ریزی ها ، توزیع عادلانه اعتبارات و بودجه و همچنین مشخص شدن سن جمعیت کشور در آینده می باشد ، اظهار داشت : اطلاعاتی که در این سرشماری به دست می آید کاملاً محرمانه بوده و حتی در اختیار دستگاه های قضائی نیز قرار نمی گیرد.

به گزارش مازنی خبر ، رئیس مرکز آمار کشور با تکذیب شایعه ارتباط سرشماری با قطع یارانه ها ، تصریح کرد : در دولت قبل به غلط مرکز آمار کشور ، اطلاعات هدفمندکردن یارانه ها را جمع آوری کرده و به غلط هم زیر بار این مسئولیت رفت و این کار باعث تخریب جایگاه مرکز آمار در بین مردم شد لذا با توجه به گزارشی که به مقام معظم رهبری و مراجع عظام راائه دادیم آمار سرشماری سال 95 کاملا محرمانه بوده و تنها برای برنامه ریزی صحیح در کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پارسا  اظهار داشت : سرشماری اینترنتی تمدید نخواهد شد.

وی تصریح کرد : تا صبح روز شنبه ، مردم شهرستان کلاردشت با 75% ، سیمرغ با 43% و سوادکوه با 18% بیشترین مشارکت را در استان مازندران داشته و از سوی دیگر مردم جویبار با 6% ، بابل با 7% و بابلسر با 8% کمترین مشارکت را در بین شهرستان های استان مازندران در ثبت نام اینترنتی سرشماری داشته اند.

بازدید کد خبر: 14568
محتوای بیشتر در این بخش: « عادل عالیشان مصطفی سوادکوهی »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی