امروز: شنبه 26 اسفند 1396 برابر با 17 مارس 2018

مصطفی سوادکوهی

  • شنبه, 15 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

هدایای ارزشمند دولت تدبیر و امید به مازندرانی‌ها

 

مصطفی سوادکوهی ؛ دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران : موافقت با ایجاد منطقه آزاد تجاری و اقتصادی دومین هدیه دولت به مردم مازندران پس از معرفی دکتر صالحی امیری است.

 

اختصاصی مازنی خبر (مازنی نیوز) : دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران موافقت شورای عالی مناطق آزاد کشور با تبدیل بندر امیر آباد به منطقه آزاد تجاری و اقتصادی را دومین هدیه دولت تدبیر و امید به مردم استان پس از معرفی دکتر صالحی امیری برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعبیر کرد.
مصطفی سوادکوهی ایجاد منطقه آزاد در مازندران را خبر مسرت بخشی برای مازندرانیها عنوان و تصریح کرد استان ما با برخورداری از ظرفیت های شگرف طبیعی، کشاورزی، شیلات، بازرگانی و فعالیت های بندری و موقعیت مرزنشینی در واقع به یکی از حقوق حقه خود دست یافته است.

به گزارش گروه سیای "مازنی خبر" ، مصطفی سوادکوهی خاطرنشان کرد این اتفاق البته می بایست خیلی پیشتر از این روی می داد اما متاسفانه عدم پیگیری توأم با اجماع مورد نیاز از سوی مدیران استانی و عدم حمایت دولتمردان ادوار گذشته آن را به تعویق افکند.

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران گفت: اکنون که با پیگیری های مجدانه و رایزنی های استاندار محترم و تلاش در خور توجه ایشان برای اجابت خواسته های مردم  شریف استان این اتفاق میمون رخ داده ، باید توجه داشت که این غایت کار نیست بلکه موافقت دولت با ایجاد منطقه آزاد در استان ، بستر و محملی برای به کار افتادن اهرمهای توسعه می باشد که تحقق آن مستلزم تعامل و تشریک مساعی مدیران و نمایندگان و شکل گیری یک عزم همگانی است.

سوادکوهی با بیان این که خوشبختانه روحیه کلان نگری در مجمع نمایندگان این دوره استان وجود دارد، افزود: قدرت چانه زنی، تخصص و رویکرد تعاملی که در مجمع نمایندگان مازندران دیده می شود و شمه ای از آن را مردم در جریان رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت ملاحظه نمودند، در هیچ
دوره ای دیده نشد.

به گزارش مازنی خبر ، دبیر حزب اعتماد ملی مازندران با اشاره به این که چنین قابلیتی نویدبخش روزهای خوب برای استان است یادآور شد: اگر در دولت گذشته وعده های بدون عمل در مورد مازندران نظیر احداث پالایشگاه در چهاردانگه، پایانه گل و گیاه در جویبار یا خودرو سازی سایپا در گهرباران و نظایر آن ، در حد صدها مصوبه اجرا نشده ، ادعاهای صرفاً شعاری بود که هم موجب وهن مردم استان و هم باعث سردرگمی و بی انگیزگی نمایندگان برای پیگیری امور شده بود اما امروز دولت تدبیر و امید نشان داد که به وعده هایش عمل می کند و نمایندگان نیز ثابت نموده اند که در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم و حفظ منافع و مصالح جامعه با دولت همراهی می کنند.

وی خاطر نشان کرد : همین همسویی و همراهی زمینه ساز ورود یک مدیر توانمند و خوش فکر مازندرانی به کابینه شد که نتیجه آن ، به وجود آمدن یک پشتوانه خوب برای مدیریت اجرایی و یک فرصت مناسب برای سرعت بخشیدن به روند توسعه استان می باشد.

عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز گفت: با حضور این وزیر مازندرانی یک مثلث قدرتمند مدیریتی برای استان ایجاد شد که آقای دکتر صالحی امیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو مازندرانی کابینه، استاندار محترم و مجموعه مدیران اجرایی استان و مجمع نمایندگان محترم مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی، سه ضلع آن را تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد : این پتانسیل مدیریتی می تواند فصل جدیدی از همکاری های مدیریتی با هدف ایجاد جهش های توسعه ای در مازندران را آغاز کند.
سوادکوهی با قدردانی از توجه ویژه ریاست محترم جمهوری به قابلیت های مدیریتی و استعدادها و ظرفیت های سرزمینی مازندران که در مقایسه با میزان توجه دولت های گذشته، به استان ما، رویکردی بدیع را به نمایش گذاشته، افزود: دولت تدبیر و امید به فاصله کوتاهی دو فرصت بزرگ را به مازندران هدیه داد که با عنایت به آمادگی مدیران و نمایندگان استان برای بهره گیری حداکثری از این فرصت ها، بی شک اتفاقات بزرگی را در راستای شکوفایی ظرفیت ها و پیشرفت این خطه ی سرسبز رقم خواهد زد.

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات مازندران به عقب ماندگی های مزمن استان که عمدتاً در ورای سرسبزی این دیار پنهان مانده اشاره کرد و اظهار داشت : توجه دولت به استان به شرحی که گذشت، به مثابه ریل گذاری مناسب برای توسعه می باشد و انتظار مردم مازندران این است که با برنامه ریزی هدفمند و موثر کارگزاران و متولیان، قطار توسعه استان به اندازه ای سرعت بگیرد که بخش قابل توجهی از عقب افتادگی ها جبران و در عین حال در حد ظرفیت ها و شایستگی های استان و مردمان زحمت کش آن، مسیر توسعه و ترقی پیموده شود.

بازدید کد خبر: 14769
محتوای بیشتر در این بخش: « رئیس مرکز آمار آیت الله هاشمی »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی