امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

شبی به بلندای یلدا با مهربانی های فرماندار قائم شهر

  • چهارشنبه, 24 آذر 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

جشن بزرگ شب یلدا برای دومین سال متوالی با همت موزه و خانه هنر ریحانه کوتنا در قائم شهر برگزار می شود.اختصاصی مازنی خبر : سال گذشته در چنین روزهائی ، فرماندار قائم شهر تصمیم گرفت برای اولین بار در کشور "جشن شب یلدا" را به صورت عمومی برگزار کند تا مردم یک شهر به مهمانی نشسته و بلندترین شب سال را در کنار هم سپری کنند.

تدبیر "مهدی محمدی" فرماندار قائم شهر آنقدر برای مردم قائم شهر جالب و دلنشین بود که او بار دیگر تصمیم گرفته است این جشن زیبا ، عاشقانه و سنتی را برای دومین سال متوالی در شهرستانی که از کمترین امکانات تفریحی برخوردار است برگزار نماید.

البته مثل سال گذشته این بار نیز پای موزه و خانه هنر ریحانه کوتنا و محسن عزیزی مدیر این مجموعه به عنوان همه کاره ی اجرائی این مراسم به میان آمده است . مراسم سال گذشته "جشن یلدا" در قائم شهر که بازتاب ملی پیدا کرده بود باعث شده است تا بار دیگر "عزیزی" به عنوان نفر برگزیده ملی در برگزاری همایش ها و مراسمات فرهنگی ، عاشقانه به وسط گود بیاید و با هزینه های شخصی و با همراهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قائم شهر برای برگزاری مراسم امسال نیز اعلام آمادگی کند.
بی شک از یک سو آنهائی که پارسال در جشن یلدا حضور داشتند ، بار دیگر خواهند آمد تا شیرینی یک جشن متفاوت را احساس کنند و از سوی دیگر مطمئناً به آنهائی که سال گذشته نتوانستند بیایند ، پیشنهاد خواهند کرد ، ساعات مفرح جشن یلدا قائم شهر را از دست ندهند.

مردم دوست داشتنی قائم شهر می توانند از ساعت 18:30 روز دوشنبه 29 آذر در نمایشگاه بین المللی مازندران واقع در جنب رودخانه تلار ، همراه با خانواده و در کنار هم شهریانشان ، در جشن شب یلدا ساعات شاد و زیبائی را سپری کنند . تدبیر فرماندار بر این است که این جشن امسال یک روز زودتر برگزار شده تا قائم شهری ها بتوانند شب یلدا را هم در کنار خانواده هایشان به آرامی سپری کنند.

لازم به ذکر است ، تصاویر این مراسم بزرگ به صورت کامل در سایت "مازنی خبر" ، مجله "ندای مازندران" و مجله گردشگری "بریم سفر"  پوشش داده خواهد شد.

**** تصاویر مراسم سال گذشته جشن یلدا در قائم شهر را اینجا کلیک کرده و مشاهده نمائید.

بازدید کد خبر: 15090

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی