امروز: جمعه 07 ارديبهشت 1397 برابر با 27 آوریل 2018

فرماندار اسبق ساری

  • چهارشنبه, 18 اسفند 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وحدتِ بین اصلاح طلبان ضروری است

 

 

اختصاصی مازنی خبر / روفیا قلی نژاد لیندی : علی اسدی از جمله شخصیتهای مردمی و محبوب اصلاح طلبان مازندران و شهرستان ساری است . گفتگوی ما با فرماندار اسبق ساری و رئیس شورای مشورتی اصلاح طلبان استان را در زیر بخوانید : 

آقای اسدی از جلسه اخیر شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان استان شروع کنیم . برای انتخاب اعضای شورای سیاست گذاری استان مازندران متشکل از احزاب اصلاح طلبان ، شورای مشورتی اصلاح طلبان و نمادها چه گذشت؟

بسم الله الرحمن الرحیم. به نظر بنده فراخوانی به شکلی بود که جامعیت لازم را نداشته است. شخصی که مسئول برگزاری جلسه بوده است باید با صبر و حوصله بیشتری به این امر مهم می پرداخت.و انتظار میرفت امانتداری بزرگان اصلاح طلب کشور را رعایت می کرد. روش اطلاع رسانی و درخواست از نیروهای تاثیر گذار صرفا از طریق ابلاغیه ها و دستوالعمل ابلاغی از بالا عملی نمی شود.

نیروهای مستعد هم فکر ، توانمند ، با برنامه که از سال 76 تا92 کاروان بزرگ اصلاح طلب را همراهی کرده اند.و زحمات زیادی کشیده اند و مشخصات آنها دقیقا مشخص است لذا باید با توجه به  قابلیت نماد تعدادی از آنان به جلسه دعوت می شدند.

استان مازندران به لحاظ جمعیت و واجدین شرایط رای دهندگان جز استانهای مطرح کشور می باشد.و چه بسا جلودار  حرکت های انتخاباتی از جمله در سال 92 بوده است، تاکید بنده روی جامعیت نیروی انسانی و جغرافیایی است.

شهرستانهای قائمشهر،بابل، بابلسر،فریدونکنار،سرخ رود، محمودآباد، گلوگاه، بهشهر، سوادکوه ، سیمرغ و غرب استان می توانستند پر رنگ تر حضور یابند.

شورای مشورتی اصلاح طلبان با فراخوانی حداقل 3 الی 4 هزار نفر در سطح شهرستانها و انتخاب آنها در شکل و قالب شورای استانی دوام و قوام یافت و در این مدت در تامین نیروهای مورد نیاز احزاب از جمله حزب کارگزاران نقش فعال داشت ، دقیقا شما زمان تاسیس حزب کارگزاران را با مقطعی که تشکیلات خود را کامل کرد، ببینید و بعدا ارزیابی کنید، نوع نیروها در جلسات شورای اصلاح طلبان استان شناسایی و دعوت بکار شدند.حالا که صحبت از کارگزاران شد جا دارد یادی داشته باشم از اقای دکتر کریمی که بعنوان سخنران اصلی در کنگره حزب کارگزاران استان در سالن ارشاد دعوت شدند و در دهه اخیر می توانم به جرات بگویم درهمه جلسات اصلاح طلبان آقای دکتر کریمی همواره دعوت می شدند و از جایگاه علمی ایشان و پیشینه معاونت سیاسی امنیتی استانداری مازندران و هم اکنون مدیر میز سیاست داخلی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری باید استفاده شود.

در جلسه مزبور آقایان روزبهی- حجت الاسلام  دکتربهاری- دکتر روحی- حجته السلام و المسلمین مطهری ، فقیهی ، رعیت وگرزین،  نریمان  ،نجفی نماینده محترم بابل در مجلس شورای اسلامی شرکت نکرده اند. سوادکوهی که در دو دوره برگزاری انتخابات احزاب  بعنوان دبیر احزاب انتخاب شده اند در جایگاه مسئولیتی ایشان مشورت نشده است .آقای شهیری و آقای دکتر سروش که مورد وفاق و همدلی بیشتر نیروهای اصلاح طلب شهرستان بودند دعوت نشدند.آقای سرخپر که با پیشینه زندانی سیاسی قبل از انقلاب و بیش از یک دهه فرمانداری شهرستانهای استان مازندران و گلستان، معاونت برنامه ریزی استانداری و مسئول ستاد در سال 88 و رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان و عضو شورای استان و هیت رئیسه دعوت نشدند ولی بعد از جلسه توسط مسئول زیربط دعوت به همکاری شدند آقای رادمنش مدیر کل سیاسی دوره اصلاحات رزمنده و خانواده شهید نیزاز شهرستان جویبار در جلسه دعوت نشدند در غرب استان آقای مهندس محسنی از نوشهرجانشین محترم نیروهای اصلاح طلبان ویژگی های حضور در جلسه رو داشتند با عنایت به سابقه فعالیت هر یک از نمادها اصولا در سنین جوانی مسئولیت بزرگ نمایندگی مجلس و یا اجرایی کشور را داشته اند باید بپذیریم نیروهای جوان نیز بعد از کسب تجارب لازم می توانند نقش نماد را ایفا نمایند که آقای محسنی از جمله آنان است.

* نظرتان درباره معارفه های انجام شده در فرمانداری آمل چیست ؟ آیا میتوانست بهتر از این عمل شود؟

در خصوص وضعیت پیش آمده در جلسه فرمانداری آمل در روز 15/12/95 قبلا موارد را در شکل و قالب مصاحبه بیان کردیم.

و گفتیم قوه مجریه در کار خودش استقلال دارد و مقننه هم مستقل و بعنوان ناظربر فعالیت دستگاههای اجرایی.

یک وظیفه مندی داریم و یک عرف ناشی از تعامل با نمایندگان که در مقاطع مختلف تعریف  می شود.و این بین قوه مقننه و مجریه نهادینه شده است.

اقتدار نماینده عالی دولت در همه زمانها باید حفظ شود منتهی تحقق این امر را می توانند با مذاکرات و ملاقات حضوری و پیگیریها عملی گردد. در معرفی فرمانداران شیوه کاری این بوده که استاندار حضور می یافت ،ولی در این 4 سال دوره آقای روحانی در استان بیش از 80 درصد از معرفی فرمانداران با حضور معاونت سیاسی امنیتی بوده است و معرفی فرماندار عباس آباد با حضور مدیر کل سیاسی بوده است.

 در این فرصت باقیمانده با آغاز روز شمار انتخابات چه اصرار و تاکیدی بر جابجایی فرمانداران است ،همین فرمانداران بودند که انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان را برگزار کردند و نمایندگان محترم این دوره  شروع به کار نمودند و اگر ضرورتی باشد بعد از برگزاری انتخابات با توافق استانداری و نمایندگان مجلس می تواند در دستور کار قرار گیرد.

در خاتمه انتظار می رود در این برهه حساس با همدلی و مشارکت همه نیروها برای تحقق اهداف مشترک که شیرینی آن را در انتخابات مجلس شورای اسلامی چشیده ایم بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 تکرار شود. 

 

غرض ز انجمن و اجتماع جمع قواست

 

                              چرا که قطره چو شد متصل بهم دریاست

 

بازدید کد خبر: 15761

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی