امروز: جمعه 07 ارديبهشت 1397 برابر با 27 آوریل 2018

علی اصغر میرزائی

  • یکشنبه, 28 خرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بیمه شدن معتادان دستاورد بزرگ دولت یازدهم است

 

اختصاصی مازنی خبر / گروه اجتماعی : دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران گفت : 26  ژوئن مصادف با 5 تیر ماه به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نام گذاری شده است تا عزم جهانی برای خروج از مهمترین آسیب جهانی شکل بگیرد .

به گزارش مازنی خبر ، "علی اصغر میرزائی" در نشست خبری با اصحاب رسانه و با تاکید بر اینکه اعتیاد قدرت اندیشه و در نهایت بنیان خانواده را از بین میبرد  ، اظهار داشت : بعد از انقلاب اسلامی شاهد افزایش مبارزه با مواد مخدر در کشور بوده ایم .

وی تصریح کرد : ایران به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در مبارزه با مواد مخدر شناخته می شود .

میرزائی رسانه ها را زبان گویای مردم ونظام دانست و ادامه داد : پاک سازی مناطق آلوده در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم در مازندران با همکاری دستگاه های مختلف انجام و در نهایت 33 منطقه آلوده استان پاک سازی شد .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران افزود : با حمایت دولت یازدهم امکانات رفاهی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و پزشکی در مناطق آلوده ایجاد شد .

میرزائی با اشاره به رشد 83 درصدی دستگیری خرده فروشان و عوامل توزیع مواد مخدر در استان مازندران ، اظهار داشت : در حوزه فرهنگی و آموزسی از سال 92 ، 841050 نفر ساعت در استان آموزش مهارت زندگی دیدند .

وی ادامه داد : در استان مازندران کارمندان دولت 150533 نفر ساعت ، دانشجویان 41995 نفر ساعت و زندانیان و خانواده های آنها 70287 نفر ساعت آموزش دیدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران با اشاره به نقش سازمان ها و تشکل های مردم نهاد در مبارزه با موادمخدر ، تصریح کرد :450  میلیون تومان توسط خیرین به بهبود یافته شدگان در قالب  وجه نقد یا سبد کالا کمک شد.

میرزائی با بیان اینکه در استان مازندران 66  کمپ ترک اعتیاد 2500 نفر را تحت پوشش قرار داده اند ، افزود :  438 مرکز خدمات درمانی ،8  مرکز مشاور رفتاری و 2 سر پناه شبانه در استان فعال است.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران ادامه داد : بسیاری از معتادین کارتن خواب در مرکز قاجار خیل ساری تحت پوشش قرار دارند که بعد از درمان تحت آموزش های اشتغال زایی فنی و حرفه ای قرار می گیرند .

وی افزود : 8 نمایشگاه بزرگ ، چندین همایش و برنامه مختلف از جمله مراسم تقدیر از خانواده شهیدان مبارزه با مواد مخدر در استان به مناسبت روز جهانی مبارزه مواد مخدر برگزار می شود .

وی با بیان اینکه استان مازندران 86  شهید مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است ،  تصریح کرد :دوچرخه سوار مازنی در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر به عنوان سفیر مبارزه با اعتیاد به مقصد 13 استان رکاب خواهد زد .

میرزائی ادامه داد : مبارزه با مواد مخدر دغدغه مقام معظم رهبری ، دولت و تمام مسئولین نظام است که در نهایت بحث مبارزه با مواد مخدر در برنامه ششم توسعه قرار گرفت تا هدفمندی آنها در برنامه دنبال شود .

وی افزود : 25  درصد کاهش اعتیاد در برنامه ششم پیش بینی شده است .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران بیمه شدن معتادین را یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت دانست و اظهار داشت : در سال 95 در قالب  1825 عملیات ، 5443 کیلیو انواع مواد مخدر در مازندران کشف شد.

وی بیشترین نوع ماده مخدر کشف شده در استان مازندران را تریاک و گرانس عنوان کرد.

بازدید کد خبر: 16414
محتوای بیشتر در این بخش: « مجید انصاری سیدعلی ادیانی »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی