امروز: جمعه 07 ارديبهشت 1397 برابر با 27 آوریل 2018

محمدعلی شیرسوار

  • سه شنبه, 24 مرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کارگران نساجی برایم مهم است نه کارخانه نساجی

 

در یکی از روزهای گرم تابستان در دفتر گروه خبری نشریه سراسری تکرار و پایگاه اطلاع رسانی مازنی خبر ، میزبان منتخب اول مردم قائم شهر در دوره پنجم شورای اسلامی این شهر بودیم.

محمد علی شیرسوار با همان صراحت و شجاعتی که از وی انتظار می رفت به سوالات ما پاسخ داد .

مشروح سخنان عضو جوان و محبوب شورای اسلامی شهر قائم شهر را  در زیر می خوانید:

*** آقای شیرسوار از بحث داغ این روزها شروع کنیم . شورای جدید شهر قائم شهر چه شاخصه هایی را برای انتخاب شهردار آینده لحاظ خواهد کرد؟

آنچیزی که مهم است تا به امروز شورای اسلامی شهر قائم شهر برای انتخاب شهردار آینده نتوانسته است به جمع بندی نهائی برسد اما مطمئنا شورای جدید این عقیده را دارد که شهردار آینده ، فردی باشد تا با دولت تعامل داشته باشد ولی شخصیت سیاسی با سابقه فعالیت سیاسی خاص نداشته نباشد. همچنین شهردار آینده از کارکنان ادارات و ارگان های مهم شهر نیز نخواهد بود.

*** این احتمال وجود دارد که شهردار آینده یک زن یا یک فرد غیر بومی باشد ؟

شهردار آینده ترجیحاً از مدیران توانمند بومی خواهد بود ولی در مورد این موضوع که یک مدیر زن به عنوان شهردار قائم شهر انتخاب شود باید عرض کنم که فعلا این مهم تحقق نخواهد یافت زیرا اجماع عمومی برای آن وجود ندارد.

*** نمایندگان ادوار مختلف مجلس شخص خاصی  را به شورا معرفی کرده اند ؟

با صراحت می گویم خیر ؛ هیچ کس تا به امروز به عنوان گزینه مورد حمایت نمایندگان ادوار مجلس به شورا معرفی نشده و اگر گزینه ای هم معرفی شود ارتباطش با نمایندگان در بحث بررسی لحاظ نخواهد شد. دو نماینده حاضر مردم قائم شهر در مجلس نیز بر فضای مطالعه در چارچوب استقلال شورا را تاکید کردند.

***‌نظر اکثریت شورا در مورد تداوم حضور شهردار فعلی چگونه است ؟

نگاه شورا بر این است تا شهردار فعلی بر مبنای حفظ ثبات در شهرداری به عنوان متولی شهرداری تا ارائه برنامه از سوی گزینه های مختلف برای شهردار شدن ، به کارش ادامه دهد تا در زمان مناسب و قانونی، شورای شهر با یک تصمیم منطقی، شهرداری مناسب برای شهر انتخاب نماید.

***‌ بعضی از نخبگان قائم شهر از خرید کارخانه نساجی توسط شهرداری انتقاداتی داشته اند. این موضوع را چگونه ارزیابی کرده اید؟

ببینید برای من کارخانه نساجی مهم نیست بلکه برای من آن کارگر نساجی مهم است تا پیش خانواده اش شرمنده نباشد و بتواند زندگی آبرومندی را داشته باشد. حالا مدیر مجموعه اش شهرداری باشد یا یک مجموعه دیگر مهم نیست. همین موضوع در مورد باشگاه نساجی هم وجود دارد. شادی آن 20 ، 30 هزار هواداری که به برای تماشای بازی های نساجی به استادیوم می روند برایم مهم هستند و شورا و شهرداری باید طوری عمل و حمایت کنند که عملکرد آنها به نفع مردم تمام شود نه اینکه یک شوی تبلیغاتی و نمایشی به اجرا در آید .

*** آیا عملکرد گذشته شهردار فعلی در تمدید یا عدم تمدید فعالیت وی در شهرداری تاثیرگذار خواهد بود؟

مطمئناً اینگونه خواهد بود. بررسی کامل عملکرد شهردار فعلی در مدت فعالیتش در انتخاب یا عدم انتخاب مجدد او تاثیر دارد چون من به مردم شهرم بدهکارم لذا اگر فردی عملکر قابل قبولی از خود برجا بگذارد، از وی حمایت خواهم کرد. نگاهم به تغییرات و اصلاحات اساسی و عاقلانه در ساختمان شهرداری و در رفتار افراد مسئول در شهرداری است. بی شک اگر به این باور برسم که حضور فردی در مجموعه شهرداری به نفع مردم نخواهد بود سکوت نخواهم کرد.*** بعضی افراد که اکثر آنها از مخالفین شما هستند بر این شایعه دامن می زنند که شیرسوار در یکی دو سال آینده استعفا خواهد داد تا خودش را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده کند. نظرتان در این مورد چیست؟

 ببینید مردم بنده را انتخاب کرده اند تا در شورای شهر به فعالیت بپردازم. هر وقت آنها صلاح بدانند در جای دیگر به خدمت گذاری ام ادامه خواهم داد. اگر در آینده احساس کنم فرد مفیدی در شورا نیستم خیلی سریع استعفا خواهم داد ولی تمام تلاشم بر این است تا نماینده ی شایسته ای برای مردم عزیز شهرم در شورای شهر باشم.

*** یکی از نقدهای جدی که به شورای دوره چهارم شهر قائم شهر می شد فضای دو قطبی در آن شورا بود . فکر می کنید آن فضا در این دوره نیز ادامه خواهد یافت ؟

واقعا در مورد این موضوع خیلی نگرانم . متاسفانه این فضا در دوره جدید نیز وجود دارد و امیدوارم خیلی زود از بین برود ولی در مجموع نگرانم تا فضای دو قطبی که از شورای قبل به این شورا به ارث رسیده است، در آینده ادامه یابد.

*** آیا جلسات شورای شهر به صورت علنی برگزار خواهد شد ؟ ( در مورد حضور خبرنگاران در جلسات)

تمام تلاشم را می کنم تا جلسات به صورت علنی برگزار شود و حتی کسانی که در کمیسیون های خاص قرار می گیرند، عملکرد خودشان را هرچند ماه به مردم ارائه دهند. اگر اکثریت شورا موافق باشند در اولین جلسه شورا از نخبگان شهر در حوزه های مختلف دعوت به عمل خواهد آمد.

*** محمدعلی شیرسوار را فردی فراجناحی می شناسیم که ارتباطش با افراد مختلف بر اساس تاثیر آنها در خدمت درست به مردم می باشد. آیا در شورا هم فراجناحی خواهید بود؟

ذره ای در این موضوع شک نداشته باشید. من در توسعه شهرم به جناح های سیاسی توجه نمی کنم و هر فرد با هر تفکر جناحی که بتواند به مردم خدمت کند از او استقبال می کنیم.

*** ضمن تشکر از اینکه وقت خودتان را به گروه خبری ما داده اید ، سخن پایانی تان را بفرمائید.

عملکرد وب سایت "مازنی خبر" که در سال های اخیر نقدهای به موقعی را از عملکرد مجموعه مدیریت شهری قائم شهر ارائه داده جای تقدیر دارد.  از مردم قائم شهر نیز می خواهم فرزند شهرشان را در آینده تنها نگذارند تا در کنار هم برای توسعه بهتر شهرمان گام برداریم. به آزادی رسانه ها در نقد عملکرد شورا و شهرداری اعتقاد دارم و از اصحاب رسانه می خواهم اگر نقدی بر این عملکرد وجود دارد آنرا به شورا منتقل کنند.

بازدید کد خبر: 16960
محتوای بیشتر در این بخش: « نصرالله دریابیگی ربیع فلاح »

1 نظر

  • پیوند نظر Sara چهارشنبه, 25 مرداد 1396 ساعت 01:21 ارسال شده توسط Sara

    دکتر شیرسوار برای شما آرزوی موفقیت میکنم ✋✋✋

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی