امروز: یکشنبه 06 اسفند 1396 برابر با 25 فوریه 2018

سرطان سومین عامل کشنده در ایران

  • چهارشنبه, 08 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرطان یک مشکل و چالش بزرگ جهانی بوده است که سومین علت مرگ و میر در کشور ما به شمار می رود.


مازنی خبر : تقی میراحمدی صبح چهارشنبه اظهارکرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در ۳ سال اخیر ۱۶ کارگاه آموزشی تخصصی و ۱۰ کارگاه آموزشی عمومی با محوریت آشنایی با سرطان در کشور برگزار و اولین مرکز دانشگاهی پیشگیری از سرطان در دانشگاه فردوسی مشهد دایر شده است.

وی افزود: در مرکز پیشگیری از سرطان نسترن بیش از ۱۰ تفاهم‌نامه همکاری با مجموعه‌های داخلی و خارجی بسته شده است و در پایان این رویداد تفاهم‌نامه‌ای با مسئولان فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به امضاء می‌شود.

این پزشک متخصص با اشاره به اینکه سرطان یک مشکل و چالش بزرگ جهانی بوده است خاطرنشان کرد: سرطان در کشور ما سومین علت مرگ و میر به شمار می‌رود و می‌خواهیم با برگزاری سومین سمپوزیوم بین‌المللی سرطان نسترن ضمن افزایش آگاه‌سازی‌ها و امید به زندگی شاهد کاهش تلفات و نگرانی‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری این سمپوزیوم شناسایی و آشنایی با روش‌های تشخیص زود هنگام سرطان و یافتن استراتژی‌های پیشگیری با چشم‌انداز داشتن جامعه‌ای عاری از سرطان بوده است تصریح کرد: موضوعات مورد بحث در این رویداد علمی و پزشکی شامل پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان، مدیریت و درمان هدفمند سرطان، تغذیه و مکمل‌های دارویی و نقش آن‌ها در پیشگیری از سرطان و مطالعات پایه و میان رشته‌ای سرطان است.

میراحمدی تاکید کرد: در دو دوره گذشته دستاوردهای بسیار خوبی داشتیم و موجب افزایش آگاهی‌ها ، کاهش سرطان‌ها، مبارزه با این بیماری و مرگ‌ومیرهای ناشی از آن شده است و امیدواریم که این ثمرات مثبت را در این دوره نیز همچون دو دوره قبل و حتی بیشتر از آن شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه در زمینه آنتی‌اکسیدان‌ها به نتیجه خوبی دست یافته‌ایم گفت: تکمیل و توسعه مدرسه سلامت، راه‌اندازی کلینیک طب پیشگیری، راه‌اندازی موزه سلامت و برنامه‌های آموزشی و تحقیقاتی از مهمترین رویکردهای این مجموعه در سال ۹۷ خواهد بود.

بازدید کد خبر: 17613

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی