امروز: جمعه 31 فروردين 1397 برابر با 20 آوریل 2018

دکتر ابراهیم زاده

  • چهارشنبه, 11 بهمن 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دهه فجر یک دهه ملی است

به گزارش مازنی خبر ، مدیرعامل سابق شرکت گاز مازندران ظهر یازدهم فروردین مهمان گروه خبری تکرار بود.

در دیدار با دکتر محمداسماعیل ابراهیم زاده از دهه فجر و خاطراتش در این ایام سخن گفته شد.

http://uupload.ir/files/mzbn_photo_2018-01-31_13-34-30.jpg

دکتر ابراهیم زاده در ۱۷ سالگی به مبارزه علنی با طاغوت پرداخت و در آن سال ها ، عکس ها و فرمایشات امام خمینی (ره) را در منازل روستای چمازکتی واقع در قائم‌شهر توزیع می کرد.

دکتر ابراهیم زاده در مورد مبارزات انقلابی اش به تکرار گفت : در سال ۵۷ دانشجوی دانشگاه مدرسه عالی سمنان در رشته مهندسی مکانیک بودم. در آن سالها سعی می کردیم دانشجویان را برای مبارزه سیاسی با رژیم گذشته دعوت و سازماندهی کنیم.

وی با اشاره به سالروز ورود بنیان‌گذار کبیر انقلاب به ایران در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ نیز اظهار داشت : آن روز به عنوان یکی از دانشجویان پیرو خط امام ، در بهشت زهرا و محل سخنرانی امام خمینی (ره) حضور داشتم.

دکتر ابراهیم زاده ادامه داد : با ورود امام به کشور ، مردم ایران شور و هیجان خاصی داشتند و با جان و دل به حرف های امام خمینی (ره) گوش می دادند.

وی افزود : یادم می آید آن روز در بهشت زهرا جای سوزن انداختن نبود و همه ی مردم منتظر بودند تا امام سخنانشان را آغاز کنند.

مدیرعامل سابق شرکت گاز مازندران که بعد از انقلاب در عملیات های مختلف جنگ تحمیلی با نام های حصر آبادان ، فتح المبین ، بیت المقدس ، رمضان و آزادسازی خرمشهر نیز حضور داشته است ، تصریح کرد : مردم ایران به امام خمینی علاقه زیادی داشته و دارند و بعد از انقلاب نیز با رهبری آن بزرگوار اجازه ندادند دشمن به خاک ایران تجاوز کنند.

دکتر ابراهیم زاده دهه فجر را یک دهه ی ملی دانست و اظهار داشت : مردم ایران به فرمان امام خمینی به میدان مبارزه با طاغوت آمدند و در نهایت این حضور با تلاش های بزرگانی مانند آیت الله سعیدی ، آیت الله هاشمی رفسنجانی ، آیت الله بهشتی ، آیت الله مطهری ، آیت الله خامنه ای و … در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ به نتیجه رسید.

وی افزود : دهه فجر یک هدیه بزرگ از سوی امام خمینی به جهان تشیع بود زیرا بار دیگر پرچم تشیع و انقلاب اسلامی به اهتزاز درآمد.

دکتر ابراهیم زاده در گفتگو با تکرار ، با اشاره به نقش مردم و رهبری مقام معظم رهبری در ماندگاری انقلاب اسلامی نیز اظهار داشت : بعد از انقلاب استکبار جهانی با هدایت آمریکا بارها تلاش کردند با ایجاد موانع بسیار ، انقلاب اسلامی را با مشکل رو به رو سازند ولی درایت امام خمینی و مقام معظم رهبری در زمان های مختلف و همچنین حضور به موقع مردم در سخت‌ترین زمان ها باعث شد تا انقلاب اسلامی در آستانه اتمام چهارمین دهه عمر خود باشد.

این مبارز انقلابی ضمن دعوت جریان های سیاسی به همدلی ، تصریح کرد : ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن را باید دهه همدلی و اتحاد نامید و به نظرم همه آحاد مردم به خصوص آنهائی که در پیروزی انقلاب اسلامی سهم داشتند باید برای استمرار این انقلاب با یکدلی همراه هم باشند.

دکتر ابراهیم زاده افزود : به عنوان عضو کوچکی از نظام جمهوری اسلامی اعتقاد دارم باید با صداقت بر دوست‌داران انقلاب اسلامی اضافه کنیم و در این راه وحدت و یکدلی همه گروه های سیاسی زیر سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و در راستای آرمان های امام خمینی و شهدا ضروری است.

وی خطاب به منتقدین دولت نیز اظهار داشت : منتقدین دولت بدانند همه ما سوار بر یک کشتی هستیم لذا موفقیت دولت به نفع مردم و به سود نظام جمهوری اسلامی است.

دکتر ابراهیم زاده تصریح کرد : دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی هر روز تلاش بیشتری می کنند تا کشورمان را با بحران های مختلف رو به رو سازند و این نظام را ناکارآمد جلوه دهند پس شایسته است همه ی جریان های سیاسی در مسیر کمک به دولت گام بردارند تا هدف اصلی که همان خدمت به مردم و تحقق فرمایشات امام خمینی است انجام پذیرد.

به گزارش تکرار ، دکتر ابراهیم زاده روز ۲۲ بهمن را روز نجات انسان‌ها دانست و در پایان در مورد شخصیت های زیر این واژه ها را به کار برد :

امام خمینی (ره) : مرد خدا و عاشق مردم
آیت الله خامنه ای : یار وفادار امام و ادامه دهنده راه ایشان
آیت الله هاشمی رفسنجانی : صبور ، فداکار و پایبند به اعتقادات
آیت الله بهشتی : شهید مظلوم
آیت الله مطهری : شهید راه قرآن
مرحوم سید احمد خمینی : گنجینه اسرار امام راحل

بازدید کد خبر: 18090

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی