امروز: جمعه 03 فروردين 1397 برابر با 23 مارس 2018

ماهی قرمز یک ماهی خطرناک است!

  • سه شنبه, 22 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

این موجود زنده ی زیبا می تواند عواقب خطرناکی برای کودکانتان داشته باشد زیرا یک ماهی خطرناک است!مازنی خبر : همانطور که همه ی ما می دانیم، یکی از اجزای اصلی سفره ی هفت سین ماهی قرمز می باشد اما لازم است بدانید این موجود زنده ی زیبا می تواند عواقب خطرناکی برای کودکانتان داشته باشد زیرا ماهی قرمز یک ماهی خطرناک است!مراقب کودکانتان باشید! حتی الامکان از خرید ماهی قرمز خودداری کنید و یا اگر علاقه به خریدن این ماهی داریدمراقب کودکانتان باشید تا آلودگی های این ماهی قرمز و خطرناک وارد بدن کودکانتان نشود.
ماهی قرمز یک ماهی خطرناک است

ترشحات روی پوست ماهی‌های قرمز ممکن است وارد آب تنگ یا آکواریوم شود که باعث حساسیت‌های جلدی ، اگزما و خارش پوستی شود.

بیماری‌هایی وجود دارد که بین انسان و آبزیان مشترک است و کسانی که بدون دستکش به ماهی‌های قرمز یا آکواریوم دست می‌زنند، ممکن است میکروب‌هایی که روی بدن ماهی است، به انسان منتقل شود.

توصیه می‌شود بعد از هر بار دست زدن به ماهیان زینتی، دست‌ها با آب و صابون خوب شسته شود و از دست‌زدن به چشم، پوست و دهان خودداری شود. استفاده از دستکش نیز برای افراد حساس و دارای سوابق آلرژی ضروری است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه در خصوص نزدیک شدن بچه ها به تنگ ماهی و دست زدن آنها به آب تنگ هشدار داد و اظهار کرد:در فضله آبزیان بویژه ماهی ها عامل بیماری زایی به نام “سالمونلا” وجود دارد.

وی تصریح کرد:این عامل بیماری زا با ورود به بدن موجب ایجاد بیماری تیفوئید و سایر بیماری های دستگاه گوارش بویژه در کودکان می شود.

خدادادیان اظهار کرد:بچه ها به دنبال دست زدن به ماهی ها ممکن است دچار اسهال و استفراق شده و تب کنند و قطعا والدین در اینگونه موارد اصلا متوجه نمی شوند که عامل این عوارض ماهی گُلی است.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی والدین ماهی را به عنوان وسیله بازی برای کودکان خود می خرند، اظهار کرد:بازی و دست زدن بچه ها به ماهی گلی می تواند آنها را در معرض بیماری قرار دهد و از همین رو توصیه می شود والدین کودکان خود را به طور جد از تنگ ماهی دور نگه دارند.

بازدید کد خبر: 18415

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی