امروز: سه شنبه 29 اسفند 1396 برابر با 20 مارس 2018

انتقاد نانواکناری از عملکرد مسئولان در مدیریت تالاب ها و پرندگان مهاجر

  • یکشنبه, 19 دی 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس ضمن ابراز تاسف نسبت به مرگ قوهای مهاجر در تالاب فریدونکنار، گفت: به نظر می رسد علت مرگ قوها آنفلوآنزای پرندگان باشد.



به گزارش مازنی خبر ، ولی الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره مرگ تعداد زیادی قوی مهاجر در تالاب فریدونکنار در غرب مازندران، افزود: سال گذشته حدود 5 هزار قو به  تالاب های فریدونکنار ورود پیدا کردند که امسال این تعداد به 8 هزار قو افزایش پیدا کرد این درحالی است که هیچ مقام مسئولی پاسخگوی علت مرگ تعدادی از این پرندگان نیست.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی  ادامه داد: واقعیت آن است که با وجود افزایش این پرندگان، اما محیط زیست و مسئولان مربوطه نسبت به تغذیه این پرندگان بی تفاوت بوده و اقدامات محدودی انجام داده اند تا جایی که این موضوع نگرانی هایی را برای مردم ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: ممکن است یکی از علت های مرگ قوهای فریادکش تغذیه نامناسب باشد از سویی دیگر ممکن است این پرندگان به بیماری آنفولانزای فوق حاد نیز دچار شده باشند.

وی با انتقاد از عملکرد برخی رسانه ها در انتشار خبر مرگ قوهای مهاجر، تصریح کرد: برخی رسانه ها به مردم منطقه نسبت هایی را روا داشتند در حالی که اکنون مردم از چنین وضعیتی بسیار نگران هستند از سویی دیگر مسئولان امر نیز گویا در خواب فرو رفته اند اصلا نمی دانند وضعیت این پرندگان چگونه است.

نانواکناری افزود: اگر مردم از حفاظت تالاب ها دست بکشند حتی یک پرنده وحشی نیز ورود پیدا نمی کند و این مردم هستند که میلیون ها تومان هزینه کرده و برای حراست از این تالاب ها و ورود پرندگان تلاش می کنند.

 نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، درباره تلاش برای تعطیلی بازار فروش لاشه پرندگان، گفت: این موضوع هیچ ارتباطی با مرگ قوهای فریادکش ندارد درحالی که مسئولان باید ابتدا علت مرگ این پرندگان را مشخص کنند./

بازدید کد خبر: 15286

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی