امروز: جمعه 07 ارديبهشت 1397 برابر با 27 آوریل 2018

پیام شورای اصلاح طلبان ساری در پی ارتحال آیت الله هاشمی

  • دوشنبه, 20 دی 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

پیام تسلیت شورای اصلاح طلبان ساری در پی ارتحال حضرت آیت الله هاشمی

 

اختصاصی مازنی خبر :‌ شورای مشورتی اصلاح طلبان ساری در پیامی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت :

"به نام خداوند بخشنده و مهربان"

« من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا »
  درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی مایه تاسف و تاثر بسیار است. ایشان در طول نیم قرنی که در سپهر سیاسی ایران درخشیدند، دست اندرکار تحولات بزرگ سیاسی و اجتماعی بودند. پیشتازی در مبارزه با حکومت طاغوت، فرماندهی دفاع مقدس، ایفای مسؤولیت های کلیدی، حضور فعال و مثبت در تحولات اجتماعی و ایستادن بر موضع اعتدال در طوفان ها و تحولات عمیق از ویژگی های بارز ایشان بود.
  آیت الله هاشمی در دوران تاریکی که همراهی با نهضت در برابر طاغوت هزینه های بسیاری داشت، فداکارانه در مقابل ظلم ایستادند و تا آخرین لحظه های حیات، همراه فداکار مردم و پشتیبان حقوق آنان بودند.
اعتدال گرایی و همراهی با مردم باعث شد تا آیت الله هاشمی بارها و بارها در معرض سختی و شدائد روزگار قرار گیرند.
 از زندان و شکنجه حکومت طاغوت تا ترور ناجوانمردانه وطن فروشان و از تخریب اقتدارگرایان تا تهمت های ناجوانمردانه مغرضان، شماری از این آزمون های دشوار بود که یار دیرین امام و انقلاب، از تمامی آن ها سربلند بیرون آمدند.
 آیت الله هاشمی رفسنجانی، سنگ زیرین آسیای انقلاب اسلامی بودند، ایشان همان گونه که بارها –و بیش از هر شخص دیگر- طعم شیرین اعتماد مردم را در انتخابات مختلف چشیدند، مرارت و دشواری ایستادن بر  مواضع خویش و صدای مردم بودن را تحمل کردند.
قله ی هاشمی بر فراز ابر انکار افراطیون، سربلند و پابرجا ایستاده بود. کمتر سیاست مداری این اقبال را یافت که در طی دهه های مختلف مورد اقبال مردم باشد و آنگاه که فشارها برای کنار زدن او از عرصه حاکمیت بیشتر شود، پایگاهش در قلوب مردم مستحکم تر گردد.
 بی شک درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، به عنوان یکی از برجسته و دیرپاترین چهره های سیاست منطقه، فقدانی عظیم است، اما سیرت سیاسی او چراغ راه فردای ما خواهد بود. درگذشت این مرد بزرگ را به عموم ملت ایران تسلیت می گوییم و آرامش روح بلندش را از خداوند متعال مسئلت داریم.

شورای اصلاح طلبان ساری
20 دی ماه 1395

بازدید کد خبر: 15308

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی