امروز: یکشنبه 06 اسفند 1396 برابر با 25 فوریه 2018

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران: «هر مدرسه، یک روابط عمومی، یک خبرنگار» یک طرح تربیتی است

  • دوشنبه, 20 شهریور 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: «هر مدرسه، یک روابط عمومی، یک خبرنگار» یک طرح تربیتی است.به گزارش مازنی خبر و به نقل از مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ؛ سید علی قاسمی در آیین اختتامیه طرح «هر مدرسه یک روابط عمومی یک خبرنگار» که در سالن کنفرانس سازمان دانش آموزی مرکز استان برگزار شد، اظهار داشت: این طرح در راستای تنویر سیاسی و اجتماعی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این طرح یک طرح چند وجهی است، افزود: مدرسه به عنوان کانون تربیت محله هم از محیط خود تأثیر گرفته و هم می تواند بر محیط اطراف تأثیر بگذارد و این طرح نیز در این راستا می تواند در مدارس و محیط اطراف آن نقش آفرین باشد.

قاسمی با بیان اینکه انعکاس اخبار مدارس و دانش آموزان به ذینفعان در ارتقا عملکردها موثر خواهد بود، تصریح کرد: این طرح یک طرح تربیتی است که پیام آن اعتماد به سخنان و حرف های دانش آموزان بوده و اینکه می توانیم بر روی حرف آنان تمرکز کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خطاب به دانش آموزان حاضر در نشست گفت: شما یک مسئولیت اجتماعی را عهده دار شده اید چرا که خبر می تواند برای جامعه نقش حیاتی و آگاهی بخش داشته باشد.

وی افزود: شما دانش آموزان باید به گونه ای خبر تهیه کنید که برای جامعه سودبخش بوده و در خبر دخل و تصرفی صورت نگیرد. متأسفانه ین روزها گاه دیده شده که برخی خبرنگاران مکنونات و تصورات ذهنی خود را در خبر اعمال می کنند که این کار به جامعه آسیب می زند.

قاسمی با بیان اینکه خبرنگار نباید خبر را مطابق میل خود تغییر داده و آلوده کند، اظهار داشت: خبر نادرست پس از مدتی اثر سوء خود را در جامعه نشان می دهد. 

بازدید کد خبر: 17157

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی