امروز: چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397 برابر با 25 آوریل 2018

آنفلوانزا زدائی از جمعه بازار جویبار

  • چهارشنبه, 13 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

    معاون فرماندار جویبار با اعلام این که 65 درصد از عرضه کنندگان مرغ و طیور در جمعه بازار این شهرستان افراد غیربومی هستند ، گفت : با توجه به احتمال وجود آنفلوانزی فوق حاد پرندگان ، باید جلوی فعالیت این افراد در جمعه بازار گرفته شود.به گزارش مازنی خبر ، خسرو طالبی در نشستی با عنوان ' خطر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و ضرورت ساماندهی جمعه بازار ' ، افزود : شهرستان جویبار جزء شهرستان هایی است که تاکنون گزارشی از آنفلوانزا نداشته در نتیجه برای حفظ وضعیت باید از ورود افراد غیر بومی به جمعه بازار جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه ورود طیور از شهرهای دیگر به این شهرستان ممنوع شده است ، گفت : هر هفته سه اکیپ در جمعه بازار در حال گشت زنی هستند تا جلوی این افراد گرفته شود.
معاون فرماندار جویبار از نصب یک کانکس در جمعه بازار خبر داد و افزود که با مستقر شدن این کانکس نیروهای انتظامی و دامپزشکی در آن مکان مستقر می شوند و شهروندان می توانند مشکلات را به آنان منعکس کنند.
طالبی همچنین از پخش بروشور بین شهروندان در جمعه بازار خبر داد و گفت : بنا شد تا هر هفته 500 برگ بروشور در بین شهروندان پخش شود.
بخشدار مرکزی شهرستان جویبار در این جلسه گفت : برای جلوگیری از افراد غیربومی و فروش طیور در این شهرستان باید هوشیار عمل کنیم و این امر نیازمند کمک همه افراد است.
محمد مدانلو افزود : در این راستا به دهیاران وشوراها تاکید شده است تا افرادی که به صورت سیار به فروش طیور می پردازند در صورت شناسایی به دامپزشکی و شبکه بهداشت معرفی شوند.
جمعه بازار جویبار به دلیل دارا بودن قدمتی بیش از یکصد ساله هر هفته خریداران بی شماری را از اکثر نقاط شهرستان های مازندران به سمت خود جذب می کند.
در جمعه بازار جویبار دستکم 600 نفر فروشنده فعالیت دارند .

 

ایرنا

بازدید کد خبر: 17847

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی