امروز: جمعه 07 ارديبهشت 1397 برابر با 27 آوریل 2018

کدخدایی در ساری / تاکید سخنگوی شورای نگهبان بر تدوام عزت انقلاب اسلامی ایران

  • پنج شنبه, 14 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان در ساری با تبیین چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی اهداف این انقلاب را فراتر از مباحث اقتصادی و آزادی صرف دانست.به گزارش مازنی خبر و به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان در ساری با تبیین چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی اهداف این انقلاب را فراتر از مباحث اقتصادی و آزادی صرف دانست.

کدخدایی در نشست هم اندیشی  ناظران، استادان حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه گام نخست انقلاب اسلامی ملت ایران از میان برداشتن طاغوت و رژیم ستم شاهی بود افزود: پیامبران هم تشکیل حکومت صالحان، برچیدن طاغوت و ظالمان، نیز هدف نخست شان بوده است.

وی با اشاره به اینکه عدالت اقتصادی ابزاری است برای جامعه ی ایده ال افزود: شرط داشتن چنین جامعه ای،  ایجاد میدانی برای انتخاب آگاهانه و کارامد با رفتار منصفانه و عادلانه است.

ابن عضو حقوقدان شورای نگهبان ادامه داد:انقلاب اسلامی ایران ماهیتی فرهنگی داشت و بر پایه ی باور و ارزشها شکل گرفت.

کدخدایی یکپارچگی و حضور گسترده مردم را از دیگر ویژگیهای انقلاب اسلامی ایران خواند و تصریح کرد: با توجه به ایده های انقلاب و اصول اولیه ی قانون اساسی میتوانیم مدعی شویم که این انقلاب مردم را صاحب عزت واقعی کرد.

وی با بیان اینکه رژیم شاهنشاهی در سال های پیش از انقلاب بدون اجازه امریکا قدمی بر نمیداشت گفت:امریکایها در ان سالها بر تمامی تصمیم گیری ها نظارت داشتند.

-سخنگوی شورای نگهبان در ادامه به ناارامی های اخیر نیز اشاره کرد و شعارهای ساختار شکن تخریب اموال عمومی و کشته شدن تعدادی از هموطنان را اقدام سازمان یافته دشمنان ملت و نظام اسلامی دانست.

کدخدایی این رویدادها را تداوم دخالت های دولت های امریکا اسراییل و رژیم سعودی بیان کرد و افزود: نمایندگان این دولت ها شعارهای ضد انقلاب  را تکرار می کنند و این یعنی انها دست از دشمنی خود برنمی دارند.

کدخدایی ادامه داد: استکبار و عوامل انها به دنبال متوقف کردن حرکت روبه رشد مردم در زمینه های مختلف هستند و براندازی نظام و خدشه دار کردن امنیت ملت از  اهداف انها به شمار می رود.

بازدید کد خبر: 17851

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی