امروز: پنج شنبه 03 اسفند 1396 برابر با 22 فوریه 2018

معاون عمرانی استاندار مازندران تاکید کرد؛ ضرورت مديريت جامع قله دماوند

  • دوشنبه, 25 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران در جلسه كارگروه مديريت و حفاظت از قله دماوند بر ضرورت مديريت جامع و تعامل همه دستگاه هاي مسئول در اين راستا تاكيد كرد و ياد آور شد: در گام نخست؛ بايد چشم انداز و استراتژي مديريت جامع قله دماوند تعريف شود.به گزارش مازنی خبر ، علی نبیان با بيان اين كه همه دستگاه هاي متولي مكلف به اجراي تصميمات اتخاذ شده از سوي كارگروه هستند، افزود: ساخت و سازهاي غير مجاز در اين منطقه بايد متوقف شود و همه دستگاه ها در حوزه كاري خود بايد پاسخگو باشند.

وي بر ضرورت آموزش گردشگران و طبيعت گردان غير حرفه اي بمنظور جلوگيري از بروز آسيب هاي احتمالي براي آنان تاكيد نمود و گفت: در خصوص جمع آوري صحيح زباله نيز آموزش هاي لازم ارايه شود.

 معاون هماهنگي امور عمراني استاندار، با اشاره به اين كه در مديريت و حفاظت از قله دماوند از مشاركت جوامع محلي بايد بيش از پيش بهره گيري شود، تصريح نمود: طبيعت اكولوژيكي و چرخه طبيعت روستايي بايد صيانت شود.

نبيان بر مسدودن نمودن مسيرهاي اضافي ايجاد شده در منطقه تاكيد نمود و عنوان كرد: در تجديد نظر طرح هاي هادي منطقه جهت ممانعت از ساخت و سازهاي غير مجاز دقت عمل صورت گيرد.

معاون استاندار با اشاره به اين كه اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان، طرح جامع طبيعت گردي منطقه را تهيه كند، خاطر نشان ساخت: حضور در ارتفاع بالاي 1700 متر منوط به اجازه گردشگري و برگزاري هرگونه مانور در ارتفاع بالاي 2000 متر ممنوع است.

در آغاز اين جلسه ابراهيمي، مدير كل حفاظت محيط زيست استان، توضيحاتي در خصوص مسايل منطقه و الزامات حفاظت از قله دماوند ارايه نمود.

بازدید کد خبر: 17921

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی