امروز: شنبه 26 اسفند 1396 برابر با 17 مارس 2018

اسلامی : سهم مازندران از بازار بايد افزايش يابد

  • شنبه, 28 بهمن 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نيروي كار در مازندران بايد فعالانه كار كند و با ارتقا كيفيت توليد، بايد سهم مازندران از بازار افزايش يابد.مازنی خبر :  محمد اسلامي، استاندار مازندران در مراسم آغاز گازرساني به 11 روستاي هزار جريب در روستاي سه كيله شهرستان نكا به حضور دشمن شكن مردم ايران اسلامي و مازندران ولايي در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن اشاره كرد و خاطر نشان ساخت: در اين روز؛ نمادي مقتدرانه از همبستگي، بصيرت و هوشياري از سوي ملت ايران به نمايش گذاشته شد.

استاندار با بيان اين كه بحمدالله چرخ پيشرفت كشور در حال حركت است و جمهوري اسلامي كه حاصل خون شهدا و سال ها مجاهدت به رهبري امام راحل و مقام معظم رهبري است به كوري چشم دشمنان انقلاب در مسير خود قرار دارد، گفت: امروز نياز به يكپارچگي، تلاش مجدانه و حركت جهادي داريم و بايد به ياد داشته باشيم كه در هر صحنه اي كه موفق شديم و پيشرفت كرديم جهادي ظاهر شديم و متحد و يكپارچه بوديم.

اسلامي با اعلام اين كه در سال 96 در استان بالغ بر 5400 ميليارد تومان در بخش هاي مختلف عمراني و زيربنايي و سرمايه گذاري بخش خصوصي در عمران روستايي و شهري و خدمات زيربنايي، صنعتي و صنايع وابسته به كشاورزي و حوزه كشاورزي، سرمايه گذاري صورت گرفته كه تعدادي از طرح ها به بهره برداري رسيده و مابقي نيز در ادامه به بهره برداري خواهد رسيد، گفت: امروز براي توسعه مازندران بيش از اعتبار به همت، اراده و پشتكار و فضا سازي و گشايش فضاي كسب و كار نياز داريم.

مقام عالي دولت در استان با بيان اين كه بايد اندازه اقتصاد كشور و استان را بزرگ نمود تا با ديو بيكاري مبارزه كرد، افزود: فرصت هاي شغلي در اقتصاد كوچك، محدود است و براي بزرگ كردن اندازه اقتصاد استان بايد مردم مازندران به كمك بيايند.

وي با اشاره به اين كه به موجب قانون، دولت ديگر نمي تواند سرمايه گذاري و نيروي كار جذب كند و لازم است مردم خود به ميدان كار و تلاش بيايند، اظهار داشت: دولت بايد مسيرها را باز و هموار نمايد و با در اختيار نهادن تسهيلات، زمينه گسترش كسب و كار را فراهم آورد.

استاندار با بيان اين كه نيازمند يك نظام لجستيكي و بازرگاني قوي براي مازندران هستيم، گفت: بايد سقف فعاليت هاي اقتصادي را بالا بكشيم، در مازندران در سال جاري تا كنون بالغ بر 330 ميليون دلار صادرات انواع كالا صورت گرفته است و صادرات 3 ميلياردي در سال را در برنامه ششم توسعه براي مازندران هدف گذاري كرديم.

اسلامي با تاكيد بر اين كه بايد موانع را از پيش روي فعالان اقتصادي برداريم، ابراز نمود: نيروي كار در مازندران بايد فعالانه كار كند و با ارتقا كيفيت توليد، بايد سهم مازندران از بازار افزايش يابد و بازار استان، پايدار شود.

وي با اشاره به اين كه پايداري و توسعه كمي و كيفي توليد از نيازهاي اصلي مازندران است، گفت: براي تحقق اين اهداف به تعامل دولت و ملت و كار و تلاش و همت و اقتدارِ كاري همه نياز داريم.

استاندار با اعلام اين كه 1400 ميليارد تومان درآمد سالانه به خزانه كشور واريز مي كنيم و سالانه به همان مقدار هزينه مي كنيم و لازم است اين رقم را به 5000 ميليارد تومان افزايش دهيم، تصريح نمود: مردم در سايه توانمندي دولت، توانمند مي شوند، دولت و مردم توانمند، لازم و ملزوم هم هستند.

نماينده عالي دولت در مازندران، با بيان اين كه بزرگ كردن اقتصاد نياز به كار و تلاش، مراقبت مستمر، فضاي آرام و هماهنگي و همدلي دارد، ياد آور شد: ما نمي توانيم با تشتت آرا و با ناهماهنگي ها و عدم همكاري بخش هاي مختلف توقع توسعه داشته باشيم. بايد به ناهماهنگي و بخشي نگري خاتمه دهيم.

وي با اشاره به اين كه تفاهم نامه يي براي تامين شير شركت لبني كاله با اين شركت منعقد كرديم كه با توسعه دامداري ها با مشاركت شركت كاله تحقق خواهد يافت، افزود: شركت كاله متعهد شده است تا پالايشگاه شير را در مازندران ايجاد و روزانه 5 ميليون ليتر شير از دامداران مازندراني خريداري نمايد .

استاندار مازندران در پايان بر مصرف بهينه گاز، آب و برق تاكيد كرد و اظهار داشت: بايد به توليد و اشتغال پايدار برسيم و تحقق اين مهم در گرو بازار پايدار است.

 

بازدید کد خبر: 18227

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی