امروز: یکشنبه 02 ارديبهشت 1397 برابر با 22 آوریل 2018

افتتاح نخستین موسسه فرهنگی روستایی در بابل

  • سه شنبه, 16 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نخستین موسسه فرهنگی و هنری روستایی بابل با عنوان «جاویدان اندیشه عمو نوروز» افتتاح شد

 

نخستین موسسه فرهنگی و هنری روستایی بابل با عنوان «جاویدان اندیشه عمو نوروز» در زادگاه مرحوم مکرمه قنبری در روستای دریکنده بابل افتتاح شد.

به گزارش مازنی خبر ، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح موسسه فرهنگی و هنری جاویدان اندیشه عمو نوروز در زادگاه نقاش هنرمند، مرحوم مکرمه قنبری با گرامیداشت روز مازندران اظهار کرد: توجه به زیرساخت حوزه گردشگری و توریست معرفی فرهنگ قوی مازندران به نسل آینده است.

حسین نیازآذری افزود: امروزه با ورود خرده فرهنگ و تهاجم فرهنگی وجود چنین موسساتی بسیار تاثیرگذار است.

فرماندار بابل در این مراسم اظهار کرد: اگر به مسئله فرهنگ توجه نشود بابل تنها مکان ترانزیتی برای مسافران است و فرهنگ بومی و محلی آن به فراموشی سپرده می‌شود.

قربانعلی ولیزاده افزود: در برگزاری همایش توسعه بابل حتی از داشتن هتل پنج ستاره برای اسکان مهمانان محروم هستیم و باید مهمانان را به هتل شهرهای دیگر ببریم.

فرماندار بابل خواستار مشارکت جدی سرمایه گذاران شد و تصریح کرد: سامانه ثبت ظرفیت بابل راه اندازی می‌شود تا سرمایه‌های واقعی که در نقاط مختلف کشور و حتی خارج کشور هستند شناسایی و از ظرفیت آنها استفاده شود. 

وی خواستار آسفالت مسیر منتهی به این موسسه از سوی متولیان امر شد.

رئیس ارشاد بابل در این مراسم با تبریک روز ملی مازندران اظهار کرد: بزرگداشت روز ملی مازندران در واقع احترام به ارزشهایی است که بزرگان ما برای ما به یادگار گذاشتند.

عیسی محمدی فیروزجائی با اشاره به اینکه هنرمندان واقعی امام  و شهدا هستند که هنر واقعی را به تصویر کشیدند، افزود: روستای دریکنده زادگاه هنرمند بین‌المللی مرحوم مکرمه قنبری، روستای فرهنگ و هنر است و افتتاح نخستین موسسه فرهنگی و هنری روستای بابل در این روستا با سرمایه شخصی هنرمند دیگری از این روستا ظرفیت ارزشمندی است.

رئیس ارشاد بابل تصریح کرد: برای ماندگار شدن در جامعه باید هنرمند بود لذا اقدامات فرهنگی ماندگارترین اثر در تاریخ بشریت است.

محمدی با اشاره به اینکه ٦٠ درصد کانون‌های فرهنگی در روستاها بنا می‌شود، گفت: نگاه دولت توجه به حوزه فرهنگی در روستاها است و ما نیز باید در این مسیر حرکت کنیم.

موسس مجتمع فرهنگی و هنری جاوید اندیشه عمو نوروز نیز در این مراسم با تقدیر از حضور مسئولان که نشان از دغدغه فرهنگی آنها است گفت: این موسسه در راستای ترویج فرهنگ و هنر و احیا فرهنگ و هنر اصیل ایرانی و اسلامی احداث شد.

همت اله نوروزی افزود: پنج سال قبل زمین این موسسه به مبلغ ١٠٠ میلیون تومان خریداری شد و دو سال قبل کلنگ زنی و ظرف دو سال با اعتبار ٢٧٠ میلیون تومان احداث شد که طبقه اول آن برای کار فرهنگی و طبقه دوم برای کارهنری در نظر گرفته شد که هنوز طبقه دوم آن تکمیل نشده است.

موسس مجتمع فرهنگی و هنری جاوید اندیشه عمو نوروز اهل دریکنده و ساکن کرج، نویسنده و متخصص در مدیریت نمایشگاه‌ و جشنواره است که در رشته روانشناسی و مهندسی صنایع ١٧ سال سابقه اداری دارد و این مرکز را برای گسترش فرهنگ و هنر در زادگاه خود با آورده شخصی احداث کرده است. 

بازدید کد خبر: 17486

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی