امروز: یکشنبه 02 ارديبهشت 1397 برابر با 22 آوریل 2018

پاشازاده: برای صعود یکدل هستیم

  • چهارشنبه, 22 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرمربی نساجی می گوید تمام مجموعه این تیم برای کسب موفقیت همدل شده اند.
  مازنی خبر : مهدی پاشازاده موفق شد با نساجی نیم فصل اول قابل قبولی را به پایان برساند و این تیم را در جمع مدعیان و با رتبه سوم به پایان رساند.  سرمربی موفق نساجی مازندران در گفت و گو با خبرنگاران  درباره نیم فصل این تیم صحبت هایی را انجام داد که مشروح آن در ادامه می آید:
 
نیم فصل اول را خوب تمام کردید و نساجی بعد از مدت‌ها جز 3 تیم بالای جدول قرار گرفت، درست است؟

خوب تمام کردن؛ نمی‌توانم اسمش را بگذارم، خیلی بهتر از این می‌توانستیم نیم فصل را پایان دهیم. من به سوم بودن یا پنجم بودن توجه نمی‌کنم و تصورم این است که امتیازات بدی را از دست دادیم.
 
آیا مشکلات مالی و رفتن چند بازیکن از تیم‌تان باعث رقم خوردن چنین نتایجی شد؟

بالاخره مشکلات مالی و ترک بازیکنان قسمتی از فوتبال است؛ ولی متاسفانه ما خیلی از این بابت اذیت شدیم و هرچقدر تلاش کردیم جلویش را بگیریم، نشد. خیلی از مواقع در فوتبال حتی تیم‌های بزرگ در رو در رویی با مشکلاتی از این دست، مسیر موفقیت‌شان با همین مسائل بسته می‌شود به طور مثال پارس جنوبی تیمی که در صدر بود ناخودآگاه با چند بازی بالا و پایین می‌شود و از مسیر اصلی خارج می‌شود. این ذات فوتبال است و نمی‌توان کاری کرد.
 
لیگ یک را امسال در همین نیم فصل چطور دیدید؟

نیم فصل اول امسال خیلی محکم شروع شد، فقط در مقطعی به خاطر آنکه برخی تیم‌ها چون دیر بسته شده بودند و در آمادگی صددرصدی قرار نداشتند قرعه خوبی به بعضی تیم‌ها نخورد. خیلی از تیم‌ها مقابل حریفانی قرار گرفتند که توانستند 5 یا 6 گل بزنند یا با حریفانی رو در رو شدند که بازیکن نداشتند و همین کار آنها را در روزهای ابتدایی آسان و برخی دیگر را سخت‌تر کرد. از سوی دیگر تعداد مدعیان امسال به نسبت سال‌های گذشته بیشتر شد و محکم و خوبی‌اش هم به خاطر همین بود.
 
به نظر شما مسئولین سازمان لیگ نظارت بیشتری روی بازی‌ها داشتند، درست است؟

بله، صددرصد. مسئولین برگزارکننده مسابقات امسال خیلی خوب کار کردند و حتی این نظم و انضباط در لیگ دو هم دیده می‌شود. ساختن یک برنامه اختصاصی مثل لیگ یک و پرداختن به آن خیلی تاثیرگذار است و سالیان قبل اینطور نبود و اشتباهات دیده نمی‌شد و خیلی‌ها هر تخلفی که می‌خواستند راحت انجام می‌دادند؛ اما این روزها اینطور نیست. حتی ما می‌بینیم که خیلی از بازیکنان از لیگ یک به لیگ‌برتر می‌روند و همین موضوع نشان‌دهنده پویایی لیگ یک است.
 
بعد از شکست مقابل شاگردان محمود فکری صحبت از جریمه نقدی تیم نساجی و ناراحتی شما شنیده شده بود، آیا این موضوع صحت داشت؟

نه اصلا چنین چیزی نبوده و این هم یک بازی مثل تمام بازی‌ها بوده. راجع به این مساله نه حرفی زده شده و نه اتفاق خاصی رخ داد.
 
پس اینکه گفتند نساجی بعد از این اتفاق و اعلام جریمه در شوک رفت و بعد نتیجه گرفت چه؟

بعد از بازی یکسری اتفاقات درون تیمی افتاد، اما این موضوع یک مساله خانوادگی بود و حل شد.
 
بعد از رقابت‌های نیم فصل اول نتیجه‌گیری و کار برای تیم‌ها در نیم فصل دوم آسان خواهد شد، درست است؟

هر سال همین اتفاق بوده و نیم فصل دوم اتفاقات زیادی را شاهد بودیم.
 
آیا در نیم فصل دوم میتوان نساجی را باتوجه به بازی‌ها و شناختی که نسبت به حریفان کسب کرده مدعی دانست؟

حتما؛ کل باشگاه از مدیرعامل، کادر و بازیکنان یکدل هستند که نتایج خوبی را کسب کنیم. امیدوارم با جذب بازیکنانی که در حال مذاکره با آنها هستیم به توافق برسیم و تیم را برای نیم فصل دوم تقویت کنیم و بهتر از نیم فصل اول ظاهر شویم.
 
برخلاف خیلی از سرمربیان برایتان فرقی نمی‌کند بازیکن جوان باشد یا باتجربه فقط عملکرد بازیکن برایتان در اولویت است، این تفاوت رویه به چه علت است؟

هر کسی یک‌جور فکر می‌کند و راه و روش به نوع و سبک است، من هم نظرم اینطور است و معتقدم که سن و سال اصلا مهم نیست. به اعتقاد من بازیکنان باید خوب تمرین کنند تا تلاششان در بازی‌ها به درستی به ثمر بنشیند.
 
شما فقط در انتخاب بازیکن با سرمربیان دیگر فرق ندارید بلکه در روند نتیجه‌گیری و افکارتان برای به هدف نشستن تلاشی که می‌کنید هم متفاوت است، چرا؟

من همه این‌ها را در فوتبال آلمان یاد گرفتم و دوران آموزش سرمربیگری‌ام در آنجا بوده است. من سال‌های زیادی در فوتبال اروپا بازی کردم که خب از همان زمان با این روش آشنا شدم و با همین متد هم کار مربیگری‌ام را پیش برده‌ام. اگر موفق بودم به خاطر همین دیدگاه‌ها و اجرایی کردن آموزش‌هایم است. باید همین‌طور بمانم و تغییری نکنم تا موفقیت‌هایم ادامه‌دار شود.
 
اگر قرار باشد لیگ‌برتر و لیگ یک را با هم مقایسه کنید، تفاوت‌ها و شباهت‌هایشان را در چه می‌دانید؟

به نظر نمی‌شود لیگ‌برتر را با لیگ یک مقایسه کرد چون سطح این دو مسابقات با یکدیگر فرق می‌کند. بازیکنان تاپ در لیگ‌برتر هستند، تیم‌ها امکانات بیشتری دارند و نظارت‌ها روی این مسابقات دقیق‌تر و منظم‌تر است. درباره نزدیکی رقابت‌های لیگ یک به لیگ‌برتر فقط می‌توانم بگویم نظارت در لیگ یک بیشتر شده و امیدوارم این دقت‌نظر بیشتر باشد، چون لیگ یک پشتوانه لیگ‌برتر و تیم‌ملی است. جوان‌ها بیشتر در این لیگ ساخته می‌شوند و بعد به لیگ‌برتر می روند.
 
قضاوت داوران تا همین جای کار چطور بود؟

راجع به داوری صحبت یا نظری ندارم؛ اما فقط می توانم بگویم که امسال داوری‌ها در خیلی از با‌زی‌ها ما را اذیت کردند. 3، 4 هفته به ضرر ما پنالتی گرفتند و حریف بازیکنان ما را می‌زند، ولی داوری با آنها خیلی خوشرو رفتار می‌کند؛ اما اگر همین موضوع معکوس شود برعکس رفتار می‌کنند.
 
در دوران فوتبالتان هیچ وقت به اتفاقی مثل برگرداندن پنالتی برخورد کرده بودید؟

نه، به ندرت.
 
این موضوع از نظر شما درست و بجاست؟

اگر باشد، خب خیلی خوب است و حقی از تیمی ضایع نخواهد شد. اکنون در فوتبال جهان از ویدئوچک استفاده می‌شود و نمی‌دانم چقدر هزینه می‌شود. همین کار را در پخش زنده انجام می‌دهند و فکر نمی‌کنم خیلی هزینه‌بر باشد. به نظرم باید بازی‌های حساس از ویدئوچک استفاده شود تا خیلی راحت‌تر این اشتباهات کنترل شود.
 
نظرتان درباره قرعه ایران در جام‌جهانی چطور است؟

به نظرم مشکلی نخواهد بود. ما به جام‌جهانی رفته‌ایم و باید برای حضور مقابل تیم‌های صعودکننده حالا فرقی نمی‌کند چه تیمی، بهترین باشیم.
 
فکر می‌کنید نتایج بازی با آمریکا یا بازی با کرواسی و آلمان برای تیم‌ملی تکرار خواهد شد؟

به نظرم شدنی است، چون ما بازی اولمان با مراکش است. شما اگر یک نتیجه خوب مقابل مراکش بگیرید خیلی مسیر تغییر پیدا می‌کند و شما یکدفعه با 5 امتیاز می‌توانید صعود کنید. ما مقابل آرژانتین خیلی خوب مقاومت کردیم و حالا باید منتظر ماند و دید چه نتیجه‌ای در بازی اول برای ایران رقم خواهد خورد.
 
قرعه استقلال را چطور می‌بینید؟

قرعه‌اش سخت است، اما اگر قرار است تیم موفق باشد چه حالا به این تیم‌ها برخورد کند چه مرحله بعدی فرقی نمی‌کند. استقلال منطقی و آرام و درست بالا آمده و این اتفاق خوبی است

منبع : ورزش سه

بازدید کد خبر: 17719

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی