امروز: چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397 برابر با 25 آوریل 2018

کاروان مهربانی صنعت چاپ در مازندران

  • جمعه, 22 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نام کاروان مهربانی صنعت و چاپ ایران شاید برای مردم و طیف های ازجامعه ناشناخته باشد اما...

 

 

مازنی خبر : نام کاروان مهربانی صنعت و چاپ ایران شاید برای مردم و طیف های ازجامعه ناشناخته باشد ، اما برای بسیاری ازاهالی مطبوعات و صنعت چاپ نامی آشنا و پیام آور مهربانی و دوستی هاست .

بزرگان این صنعت آستین همت بالا زده  و برای پاسداشت ارزش های فرهنگی و اجتماعی  صنعت چاپ و نشر و تکریم و تجلیل از بزرگان و پیشکسوتان این صنعت این کاروان را اره انداختند تا به صورت جمعی قدردانی کسانی باشند که ازماشین های سربی تا چاپخانه های سنگی و تصویری و تا مدرن امروزی استخون خرد کرده و خدمت کردند.

این کاروان که در ترکیب آن نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اتحادیه های صنعت چاخانه داران و انجمن های مرتبط با حوزه چاپ و نشر حضور دارند به صورت دوره ی و برنامه ی به سوراخ قدیمی ها و سالخوردگان چاپخانه های کشور می روند و با اهدا لوح یک عمر خدمات صادقانه آن ها را پاس می دارند.

کاروان مهربانی صنعت چاپ که یک تشکل خود جوش مردمی و صنفی است هدف وشعارش را تکریم پیشکسوتان و بزرگان صنعت چاپ و نشر قرارداده است تا بدوراز تشریفات زاید اداری و بورکراسی در فضاهای صمیمی و خودمانی با گرامی داشت یاد و خاطره بزرگان این صنعت پاسدار ارزش ها و هویت تاریخی و فرهنگی واقعی صنعت چاپ ایران باشد.

این کاروان در روزهای گذشته و در راستای سفرهای استانی با شماری از بزرگان و پیشکسوتان صنعت چاپ مازندران دیدارکرد.

در این نشست معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد مازندران گفت :صنعت چاپ درمازندران با به دلیل کارکردهای فرهنگی و اجتماعی همواره درکنار مردم ، روزنامه نگاران و حوزه علم و اندیشه بوده و نقش مهمی را درپیشرفت و تحولات سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی کشور ایفا کرده است.

بازدید کد خبر: 17898

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی