امروز: پنج شنبه 03 اسفند 1396 برابر با 22 فوریه 2018

صالحی‌امیری: نسبت به ورزش بی‌اطلاع نیستم

  • دوشنبه, 25 دی 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

با رای مجمع ، سید رضا صالحی امیری به عنوان رییس کمیته ملی المپیک انتخاب شد

 

 

به گزارش مازنی خبر ، سید رضا صالحی امیری پس از انتخاب شدن به عنوان رییس کمیته ملی المپیک در مجمع گفت: بنای صحبت ندارم و بر حسب وظیفه خواستم تقدیر و تشکر کنم. حادثه تلخ درگذشت دریانوردان را هم تسلیت می گویم. از وزیر دلسوز و سخت کوش تشکر می کنم که اخلاق در انتخابات رعایت شد. هم چنین کیومرث هاشمی با شخصیت اخلاق محور و شفاف سازی کارنامه خوبی از خود به جا گذاشت.

امیری تاکید کرد: به عنوان عضو کوچک جامعه ورزش تعهد اخلاقی دارم در کنار فدراسیون ها و وزارت ورزش برای ارتقای ورزش تلاش کنم. در فرصت های دیگر در مورد سیاست ها صحبت می کنم.

 

وی افزود : نکته اساسی که فکر می کنم باید به آن بپردازیم این است که به فلسفه المپیک برگردیم و ببینیم که اساسا المپیک چیست. المپیک دو خاستگاه روشن دارد که یکی مبانی انسانی و اخلاق گرایی است و دیگری رقابت. امروز ورزش یک قدرت نرم برای جمهوری اسلامی ایران است. قطعا ورزش یکی از کانونهای افتخارات ملی و جهانی برای ماست. امروز یک مدال تنها افتخار برای یک قهرمان نیست، بلکه یک افتخار و غرور ملی برای تمام ایرانیان است. از این منظر رقابت در عرصه جهانی افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران و در داخل هم ارتقای هویت و غرور و عزت ملی را به همراه دارد.

 


او ادامه داد: تلاشی که کمیته ملی المپیک انجام می دهد مکمل تلاشهای وزارت ورزش خواهد بود و قطعا این دو مجموعه در کنار هم می توانند به اهداف متعالی برسند. من نسبت به مسائل ورزش بی اطلاع نیستم؛ اما قطعا برنامه ریزی منسجم و مشترکی به همراه برادر عزیزم آقای سلطانی فر خواهیم داشت.

بازدید کد خبر: 17923

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی