امروز: سه شنبه 04 ارديبهشت 1397 برابر با 24 آوریل 2018

جاودانی : فرهنگ مسجددر فضای مجازی ترویج شود

  • یکشنبه, 20 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 106عضو فعال کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران، به مناسبت ربع قرن تلاش این مراکز تجلیل شدند


مازنی خبر : مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در آیین تجلیل از فعالان کانون های مساجد استان به مناسبت ربع قرن تلاش این مراکز گفت: ١٨ اسفند، سالروز تشکیل کانون های مساجد بهانه ای برای این روز ماندگار جهت برپایی جشن و شادمانی و تقدیر از فعالین این حوزه است.
 احد جاودانی اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم به انجام ماموریت های دینی و قرآنی و فرهنگی و هنری است که از سوی کانون های فرهنگی و هنری مساجد و تشکل های مردم نهاد این فعالیت ها به جامعه تسری یابد.
وی با بیان این که کانون های فرهنگی و هنری در روستاها، نقش ارزشمند و فاخری دارندافزود:ائمه جماعت در کانون های فرهنگی و هنری مساجد نقش محوری دارند و بهره گیری از ظرفیت های آنها ضرورت دارد.
 جاودانی گفت: برای رسیدن به مسجد در طراز اسلامی باید نگاه ها تغییر کند و خانه های خدا بر زمین را باید پایگاه توسعه فرهنگی و دینی قرار داد.
 وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران احیا کننده باورهای دینی و اشاعه دهنده فرهنگ شیعه است، اظهار کرد: زیبایی های معجزه پیامبر خاتم، حضرت محمد مصطفی(ص) باید به نسل جدید انتقال یابد.
 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران  افزود: با توجه به جایگاه فضای مجازی درزندگی امروز باید به تولید محتوا پیرامون فرهنگ مسجد بپردازیم.
وی ابراز کرد: حلاوت پیروی از انبیا الهی و دینداری را باید به مردم نشان داد که برای رسیدن به این مهم می توان از مساجد و ائمه جماعات که نقش محوری در این پایگاه ها دارند به خوبی بهره گرفت.
 جاودانی گفت: عمل به توصیه های قرآن نظیر راست گویی، وفای به عهد، رعایت عدالت، احترام به همسایه و پدر و مادر موجب ارتقا و تعالی جامعه می شود و ناهنجاری و معضلات اجتماعی کاهش چشمگیری می یابد. جهت تبیین فعالیت های دینی می توان از ابراز هنر بهره مند شد و نباید غفلت از ظرفیت های بسیار و ارزشمند هنر صورت گیرد.

هزار و ١٢٩ کانون فرهنگی و هنری مساجد در مازندران تاسیس شدند که از این تعداد ٧١٥ کانون های روستایی و مابقی کانون های شهری هستند.

 ١٤ کانون های مصلی و پنج کانون های دانشگاه  و ٢٨٠  کتابخانه های عمومی و ١٧١ کتابخانه های باز و ٧١ مراکز خانه نور و ٢٤ کانون های تخصصی در مازندران فعالیت دارند که برنامه های متعددی را در مناسبت های ملی و مذهبی برگزار می کنند.

 

بازدید کد خبر: 18396

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی