امروز: دوشنبه 03 ارديبهشت 1397 برابر با 23 آوریل 2018

امروز همه ما باید در یک بستر آرامش به کشتی کمک کنیم

  • شنبه, 26 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

ثمربخش : برخی گوش شکسته‌ها دنبال فرصتی هستند تا عدم موفقیت کشتی را در بوق و کرنا کنند

 مازنی خبر : رئیس هیأت کشتی مازندران گفت: امروز همه ما باید در یک بستر آرامش به کشتی کمک کنیم.
اصغر ثمربخش در گفت وگویی با بیان این مطلب افزود: آیین نام‌هایی تدوین شده و الان همه کارهای فدارسیون کشتی بر اساس اصولی در حال انجام است، اما متأسفانه باز مشاهده می‌کنیم یک سری از کسانی که خودشان گوش شکسته کشتی هستند، سال ها باعث افتخار شدند، به دنبال فرصتی هستند تا عدم موفقیت کشتی ایران را در بوق و کرنا کنند.
وی ادامه داد: الان متأسفانه ما دشمن خارجی نیاز نداریم، در داخل کشور ما به محض اینکه یک مسئله منفی ایجاد می شود، این مسئله برای اتحادیه جهانی کشتی و گاها هم برای کمیته بین المللی المپیک ارائه می شود.
ثمربخش گفت: در مورد علیرضا کریمی هم، همین اتفاق افتاد، صحبت هایی که پای تشک با کشتی گیر شد، بلافاصله ترجمه شد و در اختیار آنها گذاشته شد. این به نظر من دلسوزی نیست، هرکار گسترده ای که مورد مقبولیت مردم و جامعه است، جای نقد و نگاه هم دارد و اگر به هرحال کسی نقد و انتقاد دارد، خوب است انتقادش سازنده باشد، اما متأسفانه نیست.
رئیس هیأت کشتی مازند تصریح کرد: خوشبختانه از زمانی که انتخابات برای رشته های مختلف ورزشی حاکم شده است، هیچ زمانی این وفاق، همدلی و همراهی در مجمع نبوده و در مجمع فوق العاده کشتی که با حضور داورزنی برگزار شد، تمام اعضای مجمع بدون استثناء از برنامه های خادم حمایت کردند، درصورتی که در جلسه مجمع روز دوشنبه خادم اعلام انصراف و استعفاء کرد، مجمع مجددا در نشست خود به اتفاق خواهان این شدند که آقای خادم برگردد.
ثمربخش اظهار داشت: من می دانم که سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان یک فرد مدیر و مدبر ورزشی است و در این زمان حضور کوتاه هم نشان داد که در حال حمایت از کشتی است، ضمن اینکه باید خانواده بزرگ ورزش از جمله رشته‌های ورزشی را حمایت مالی کند و اعتبارات آن‌ها هم محدود است، اما مجمع فدراسیون کشتی هم توقع دارد که اولویت‌ها درنظر گرفته شود و این کار گسترده‌ای که در فدراسیون کشتی در حال انجام است و رشته های دیگر هم ملحق به فدراسیون شده نیازمند یک نگاه ویژه است.
وی در مورد رسول خادم گفت: همه می‌دانند که خادم از کنار کشتی نه نامی می‌خواهد و نه جایی، خودش به اندازه کافی برای کشتی هم نام و هم افتخار به جا گذاشته است، امروز همه ما باید در یک بستر آرامش به کشتی کمک کنیم، نه به خادم. می دانید که خادم همه وجودش را برای کشتی گذاشته، آسایش و آرامشش را، خانواده اش را گذاشته و نمی خواهم در اینجا از اوصاف او بگویم؛ وی به اندازه ی کافی فرزند کشتی و فرزند این انقلاب است و هیچ انگی به او نمی توانیم بزنیم.
ثمربخش افزود: من کسی هستم که رسول خادم در یک مسابقه ای حکم برکناری من رو به خاطر مطالباتی که از وی داشتیم زدند، اما وجدان و شرافت ورزشی ما اجازه نمی دهد که در چنین مواقعی بخواهیم تسویه حساب شخصی بکنیم.
وی در مورد شرایط کشتی تصریح کرد: کشتی روسیه با همه آن امکانات و ابزارش در مسابقات فرانسه حتی یک طلا هم نگرفت، چه اتفاقی افتاد؟ مگر عزای عمومی اعلام شد؟ امروز هم بهر حال هم پوتین حمایت می کند و هم جامعه بزرگ کشتی روسیه از فدراسیون این کشور حمایت می کنند، در شرایطی که وقتی مشکلی برای کشتی ما به وجود می آید، از خانواده خود کشتی باید بیایند و راه حل ها را ارائه دهند و انتقاد هم بکنند، اما نباید به دنبال تخریب باشیم، این کشتی برای همه هست، اما متأسفانه از کنار کشتی یکسری آدم هایی که نام نداشتند، نام گرفتند اما همان ها، الان دارند تیشه به ریشه کشتی می زنند. من امیدوارم که آنها هم بیایند و به این اتحاد بپیوندند و از کشتی حمایت کنند و در یک بستر آرام مجددا بتوانیم رسول خادم را بیاوریم.
ثمربخش در مورد برنامه های کشتی با حضور رسول خادم اظهار داشت: دو ماه پیش مجمع فدراسیون کشتی به اتفاق به رسول خادم و برنامه های ایشان رأی دادند، می دانستند که رسول برای چهارسال آتی می تواند این کشتی ورشکسته ما را نجات بدهد، الان وابستگی شدید تیم های ملی ما در مقاطع سنی مختلف به خادم زیاد شده و این هم نشأت گرفته از همان صداقت و پاکی ایشان است.
وی ادامه داد: بعضی مواقع صراحت لهجه او ممکن است به هرحال باعث ناراحتی دوستان دیگر شود، اما ایشان فرزند پاک کشتی و وطن ما هست و باید حمایتش بکنیم و باید از کشتی بعنوان ورزش اول حمایت بکنیم و شعار ندهیم که این کشتی ورزش اول ما است.
ثمربخش گفت: همانطور که می دانید ناراحتی آقای خادم از برخی مسائل بود، بعنوان مثال دو بار لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی به ایران آمد اما سران کشور و روحانی رئیس محترم جمهور پذیرای او نشدند که این مسائل باعث ناراحتی می شود. کشتی ما دارای جایگاه بسیار ویژه ای است. از نظر اجتماعی و قهرمانان ملی ما همه این توقع را دارند که حمایت شود و امیدوارم که این اتفاق بیافتد و همه دست به دست هم دهیم که کشتی در آرامش باشد و سعی کنیم که خادم را به کشتی برگردانیم.
رئیس هیأت کشتی استان مازندران در پایان خاطرنشان کرد: ما مسابقات مهمی را در سال آینده پیش رو داریم، مخصوصا مسابقات بازی های آسیایی را که مدال های کشتی می تواند رنکینگ تیم ایران را بالا ببرد و همه باید دست به دست هم بدهیم و از سلطانی فر هم خواهش می کنم به طریقی با مدیریت خودشان و تدبیر خودشان، فدراسیون کشتی را در این مقطع حمایت و یاری کند./فارس

 


 
 
 

بازدید کد خبر: 18442

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی