امروز: دوشنبه 03 ارديبهشت 1397 برابر با 23 آوریل 2018

نمایش نقاشی‌های «دو رو» مکرمه قنبری

  • شنبه, 18 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در یک نمایشگاه مادر فرزندینقاشی‌های «دو رو» مکرمه قنبری برای /  اولین بار به نمایش در آمد


نمایشگاه نقاشی های دو رو و دیده نشده از مجموعه های مختلف مکرمه قنبری و آثاری از علی بلبلی فرزند او جمعه ۱۷ فروردین ماه در گالری فردا افتتاح شد.

به گزارش مازنی خبر ، همزمان با برپایی جشنواره هنرمندان خودآموخته در روستای دریکده بابل که خانه مکرمه قنبری آنجاست، نمایشگاهی از آثار این هنرمند و فرزندش در گالری فردا در تهران گشایش یافت که شامل ۲۰ اثر از زنده یاد قنبری و ۲۰ اثر از علی بلبلی است.

مهمترین ویژگی این نمایشگاه در گالری فردا، نمایش نقاشی های دیده نشده از مجموعه های مختلف مکرمه قنبری است که روند کاری او را به نمایش می گذارد. همچنین ویژگی دیگر این نمایشگاه نمایش نقاشی های مکرمه قنبری در کنار کارهای پسرش است که نمایشگاهی مادر فرزندی به حساب می آید. از دیگر ویژگی‌های این نمایشگاه نمایش نقاشی های دوطرفه مکرمه قنبری است که معمولاً یک طرف آن به نمایش گذاشته می‌شد اما در این نمایشگاه قاب های دو رو به نمایش گذاشته می شود.

جذابیت کار مکرمه قنبری در این است که حس و حال شخصی او به خوبی در نقاشی هایش مشهود و در دوران مختلف رنگ و لعاب آنها متفاوت است بنابراین مجموعه های او بر اساس دوره های کاری‌اش تقسیم بندی می شود.

علی بلبلی نقاش، استاد آواز و رهبر ارکستر است که از سال ۱۳۸۲ تاکنون نمایشگاه نقاشی برگزار نکرده و هدف او بیشتر دیده شدن کارهای مادرش بوده است. سبک نقاشی علی بلبلی نیز نشأت گرفته از نقاشی های مادرش و پست مدرن است.

علاقه‌مندان برای تماشای نمایشگاه نقاشی مکرمه قنبری و علی بلبلی می‌توانند از ۱۷ تا ۳۰ فروردین ماه ساعت ۱۶ تا ۲۰ (روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸) به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ واحد ۲ مراجعه کنند.

بازدید کد خبر: 18511

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی