امروز: جمعه 03 فروردين 1397 برابر با 23 مارس 2018

مردم این شهر زیر زمین زندگی می‌کنند!

  • چهارشنبه, 29 شهریور 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دودکش های این شهر مستقیم از وسط زمین و شن بیرون می آیند + تصاویر

 

به گزارش گروه گردشگری  مازنی ‌نبر ، در میانه های استرالیا، شهری وجود دارد که دودکش های آن مستقیم از وسط زمین و شن بیرون می آیند و در جای جای شهر هم تابلوهای هشداری وجود دارد که به شما گوشزد میکنند «مراقب چاله های زیر پایتان باشید»!

شهر زیر زمینی کوبر پدی
 

به کوبر پدی خوش آمدید! شهری که مردم آن در زیر زمین زندگی می کنند. این شهر یکی از بزرگ ترین تنوع های فرهنگی در استرالیا را دارد و مردمی با بیش از ۴۵ ملیت در این شهر در کنار هم زندگی می کنند.

شهر زیر زمینی کوبر پدی

کوبر پدی در واقع پایتخت اوپال جهان است. همه چیز از بزرگترین عملیات استخراج معدن اوپال در سال ۱۹۱۷ شروع شد و بعد از مدتی مردمی که در این معادن کار میکردند برای فرار از گرمای طاقت فرسای هوا که در این منطقه به ۵۰ درجه می رسد به زیر زمین و به معادن اوپال متروک شده پناه بردند! البته در طول سال هم همیشه هوا گرم است و میزان بارش هم آنقدر کم است که نمی تواند هوا را تعدیل کند. بنابراین مردم این شهر با مشکلات کمبود آب هم دست و پنجه نرم می ‌کنند.

شهر زیر زمینی کوبر پدی

البته این خانه های در زیر زمین تمام امکانات از قبیل برق،‌ آب، گاز و حتی دسترسی به اینترنت هم دارند. تنها چیزی که مردم کوبر پدی ها از داستن آن محروم شده اند، نور آفتاب است!

در شهر کوبر پدی تمام خانه ها، کتاب خانه ها، کلیساها و حتی هتل و کافه ها در زیر زمین قرار گرفته اند. اکنون شاید بیش از ۱۰۰ سال از شروع این نوع اسکان در این منطقه می گذرد و مردم آن گویا قصد هم ندارند شیوه زندگی خودشان را عوض کنند. در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد جمعیت این شهر از این نوع خونه های زیرزمینی استفاده می کنند.

شهر زیر زمینی کوبر پدی

این شهر عجیب اکنون تبدیل به یک مقصد گردشگری شده و گردشگران زیادی برای بازدید از خانه های عجیب و یا تجربه کردن آنها به کوبر پدی می آیند. جالب است که بدانید این شهر حتی هتلی هم با همین سبک زیرزمینی دارد که پذیرا گردشگران است.

شهر زیر زمینی کوبر پدی
بازدید کد خبر: 17205

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی