امروز: پنج شنبه 02 فروردين 1397 برابر با 22 مارس 2018

تصاویر / شونیشت هنرمندان به میزبانی عمو فردوس

  • دوشنبه, 29 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

دور همنشینی هنرمندان پیشکسوت تئاتر به میزبانی فردوس حاجیان و با حضور کاظم کیمیجانی برگزار شد.اختصاصی مازنی خبر / گروه هنری :  دور همنشینی هنرمندان پیشکسوت تئاتر به میزبانی فردوس حاجیان ( عمو فردوس برنامه قدیمی شهرک الفبا ) و با حضور کاظم کیمیجانی برگزار شد.

به گزارش مازنی خبر ، در این دور همنشینی هنرمندان صاحب نام دیگری مانند احمد سرایداری گویا ، رشید بابازاده ،‌ایرج الیاسی ، مسعود قهاری ، عادل فرنودی ، هوشنگ مهمان نواز ، روح الله مقصودی ، رجبعلی فلاح و ... که سابقه بازی در تئاتر های کاظم کیمیجانی را داشتند نیز حضور یافته بودند.

کاظم کیمیجانی متولد 1337 در شهرستان قائم شهر است که در سال های اخیر در بوخوم آلمان سکونت دارد.

وی از نویسندگان و کارگردانان مطرح دهه 60 و از مربیان امور تربیتی در آن سال ها به حساب می آید.

فردوس حاجیان که اولین کار حرفه ای تئاتر خود را در نمایش نامه فراک به کارگردانی کاظم کیمیجانی بازی کرده است ، در مورد وی می گوید : آقای کیمیجانی یک کارگردان و مدرس تئاتر بود که جریان تئاتر دانش آموزی را در دهه 60 پویا و بالنده نمود.

دکتر حاجیان با تاید بر اینکه بخشی از ستون های تئاتر مازندران در حال حاضر مدیون نگاه آقای کیمیجانی می باشد ، تصریح کرد : آقای کیمیجانی تئاتر شهرستان قائم شهر را از مظلومیت و گمنانی خارج کرد.

فردوس حاجیان که در نمایش نامه فراک نقش یک جوان روشنفکر را بر عهده داشت ، ادامه می دهد : مانند آقای کیمیجانی در تئاتر کمتر افرادی حضور دارند که در این رشته هنری تاثیرگذار بوده باشند.

فردوس حاجيان با اشاره به بازگشت ميثم كاوه فعال رسانه ای مازندران از بازدید مناطق زلزله زده كرمانشاه گفت: گزارش هاى این فعال رسانه ای حاكى از آن است كه اين مناطق نياز مبرم و ضرورى به تداوم كمك رسانى و همدلى توام با همكارى عملى هنرمندان در تمامى حوزه ها دارد كه بايد بر اساس همزيستى مسالمت آميز و احساس مسئوليت عميق اقدام شود.

 

بازدید کد خبر: 17549

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی