امروز: شنبه 26 اسفند 1396 برابر با 17 مارس 2018

راهنمای کاربردی عکسبرداری با موبایل

  • دوشنبه, 30 بهمن 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

تبدیل عکسهای معمولی به عکسهایی چشم نواز جذابیت و اعتبار سفرنامه هامون رو دوچندان کنیم.

 

مازنی خبر : گرچه مقالات بسیاری در اینترنت در مورد مسائل تئوریک عکسبرداری با موبایل از قبیل زاویه دوربین، قانون یک سوم، استفاده نکردن از زوم و غیره و همینطور مسائل تخصصی عکسبرداری مانند تنظیم سرعت شاتر، ISO، رزولوشن و غیره منتشر شده و در دسترس هستند با اینحال جای خالی روشی ساده، سریع و جامع که در کمترین زمان عکسهای گرفته شده با موبایل رو به چیزی نزدیک به عکسهای گرفته شده با دوربین های حرفه ای برسونه واقعا احساس میشه.

 

در این نوشتار برآنم تا با ارائه روشی برای تبدیل عکسهای معمولی به عکسهایی چشم نواز، ضمن لذت بردن از مرور عکسهای قدیمی، جذابیت و اعتبار سفرنامه هامون رو دوچندان کنیم.

 

نرم افزارهای  Picfx و HashPhotos

 

نرم افزار Picfx نرم افزاری کمتر شناخته در دسته بندی فیلتر گذاری و ویرایش عکس میباشد که منتخب نهایی از بین صدها نرم افزار مشابه و معروف در این زمینه هست و خوشبختانه به تازگی رایگان شده و در فروشگاه اپل و گوگل در دسترس میباشد. طریقه کار با این نرم افزار بسیار ساده هست. کافیست تا عکس مورد نظر رو در برنامه وارد و اولین فیلتر (C01)  از دسته Classics رو انتخاب کنید.

 

نرم افزار تحسین شده دوم یعنی HashPhotos (فقط iOS) نسبت به Picfx از فیلترهایی با رنگهای گرمتر استفاده میکنه. برای این منظور کافیست تا فیلتر(E8)  از بخش فیلترها بر روی عکس اعمال شود. نمونه ای از اعمال فیلتر در تصویر زیرقابل مشاهده هست. برای دیدن نمونه های بیشتر از این فیلتر لطفا نگاهی به بخش دوم سفرنامه اکراین بیندازید که تماما با موبایل گرفته شده و سپس با اعمال فیلتر، تصاویر زنده شدند.

 

راهنمای کاربردی عکسبرداری با موبایل همانند دوربین های حرفه ای

 

این کار در واقع تقلب و یا دستکاری در رنگهای طبیعی محسوب نمیشه. به این علت که اکثر دوربین های موبایل عکسهایی با رنگهای مرده و مات میگیرند با این روش در واقع رنگهای طبیعی به عکس برگردونده میشه. خوشبختانه اعمال فیلترها علاوه بر عکس برای ویدئو  هم امکانپذیر هست.

 

توجه به این نکته ضروریه که از اونجا که ادویه زیاد به مذاق خیلی ها سازگار نیست بهترین کار رعایت اعتدال و استفاده از نیمی از قدرت فیلتر میباشد. از طریق لینک های زیر این نرم افزارها قابل دسترسیست.

 

فیلتر آری افکت خیر

 

نکته مهمی که باید در ویرایش عکس و خصوصا قرار دادن عکس در سفرنامه مدنظر قرار داد تلاش برای انتقال تصویری واقعی و عینی و هرچه بیشتر قراردادن خواننده در فضای سفرنامه هست. بنابراین استفاده از افکت هایی مانند عکس زیر تصویری غیر واقعی و تا حدودی رویایی به بیننده منتقل میکنه و باعث کاهش اعتبار سفرنامه خواهد شد.

 

راهنمای کاربردی عکسبرداری با موبایل همانند دوربین های حرفه ای

 

بیایید کمی سفرنامه رو جذاب تر کنیم ...

 

چطور نشون بدیم عکسی که در سفرنامه قرار دادیم (آبشار، تنگه، رستوران و ...) دقیقا در کجا گرفته شده. استفاده از نرم افزار زیر این کار رو راحتتر میکنه. (نرم افزار مشابه برای اندروید)

 

راهنمای کاربردی عکسبرداری با موبایل همانند دوربین های حرفه ای

 

 

 

 

چطور مسیری که در سفر طی کردیم رو برای کسانی که تمایل دارند دقیقا از همون مسیر سفرشون رو انجام بدن در نقشه نشون بدیم. نرم افزار زیر برای این منظور طراحی شده. (نرم افزار مشابه برای اندروید)

 

 

 

راهنمای کاربردی عکسبرداری با موبایل همانند دوربین های حرفه ای

بازدید کد خبر: 18260

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی