امروز: جمعه 03 فروردين 1397 برابر با 23 مارس 2018

همه با هم به اُکسین افتخار کنیم

  • جمعه, 18 اسفند 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

صحبتی با مسئولان مازندران / با حلوا حلوا کردن ، دهان شیرین نمی شود


مازنی خبر / میثم کاوه : حتماً شما هم مثل همه‌ی ما شنیده اید که می گویند "مازندران قطب گردشگری کشور  است" ؛ جمله ای کلیشه‌ای که در سال های اخیر تقریباً از زبان همه‌ی مسئولین ارشد استان و کشور بیان شده است . اما به راستی سهم استان اول گردشگری کشور که هر ساله میزبان میلیون‌ها گردشگر و مسافر داخلی و خارجی می باشد و تا چند روز دیگر باید میزبان مسافران پرتعداد نوروزی هم باشد ، از سرمایه گذاری‌های نفیس در این حوزه چقدر است !؟

بیائیم بدون تعارف ، با خودمان خلوت کنیم و بنشینیم دودوتا چهارتا کنیم که آیا در یک دهه اخیر از سرمایه گذاران شناسنامه‌دارِ حوزه گردشگری در مازندران آنطور که شایسته آنها بوده ، به خوبی حمایت شده است تا صنعت گردشگری در این استان با خون تازه به راهش ادامه دهد یا خیر !؟

یادمان نرفته است که همین دو سال پیش مالک هتل آراز در نوشهر وقتی بی مهری‌های مسئولین را دید ، کوله بارش را جمع کرد تا برای همیشه از ساختن هتل 5 ستاره بین المللی در مازندران منصرف شود و اگر دکتر علی شادمان فرماندار تازه منصوب شده‌ی آن زمان نوشهر نبود ، شاید امروز از روند ساخت هتل 5 ستاره آراز هم خبری نمی ‌شنیدیم.

البته که سرنوشت مالک هتل آراز برای بسیاری از سرمایه گذاران ناب کشور که برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به مازندران سفر کرده بودند به دفعات تکرار شد تا اینکه این روزها شنیده ایم مالک مجموعه بزرگ اُکسین نیز با اقدامات دلسرد کننده‌ای روبه رو شده است که می تواند تداوم سرمایه گذاری این هولدینگ بزرگ در استان مازندران را با ابهام رو به رو سازد.
 
روی سخنم با مسئولان ارشد استان مازندران است و بهتر است برای این یادداشت به ضرب المثل "با حلوا حلوا کردن ، دهان شیرین نمی شود" اشاره کنم زیرا توسعه صنعت گردشگری در مازندران تنها با حرف و شعار اجرائی نمی شود .

امروز استان مازندران بیش از هر زمان دیگری جهت ایجاد اشتغال به مجموعه هایی مانند اُکسین که به جرات می توان آنرا نگین مجتمع‌های تجاری و گردشگری شمال کشور دانست ، نیاز دارد.

هر چند که بعد از انتصاب مهندس اسلامی (استاندار مازندران) و با توجه به نگاه مثبت ایشان جهت توسعه صنعت گردشگری در استان و همچنین حضور حاج مجید حسین زادگان به عنوان معاون سیاسی امنیتی استاندار که با تمام قدرت به دنبال ایجاد امنیت برای سرمایه گذاران می باشد ، به آینده مازندران سرسبز بیش از همیشه خوشبین و امیدوار هستیم اما باید به بعضی مسئولان استان بگویم نیاز استان پرهیز از بخشی نگری است و بهتر است همه‌ی افراد تاثیرگذار این موضوع را در نظر بگیرند که صندلی های مدیریتی فرصتی برای خدمت صادقانه و به یادگار گذاشتن اقدامات ماندگار است .

در پایان یادآور می شوم ، بهتر است همه‌ی مازندرانی‌ها و آنهائی که دلشان برای توسعه استان می تپد به اُکسین و اُوکسین‌ها و مالکان آنها افتخار کنیم که در اوضاع نامناسب اقتصادی کشور ، میلیاردها تومان ثروتشان را به استان آورده اند تا ضمن کاهش آمار بیکاری ، به توسعه مازندران کمک کنند .

خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خشنود باشی و ما رستگار

*** میثم کاوه
رئیس کمیته گردشگری ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در مازندران و مدیرمسئول نشریه گردشگری بریم سفر

بازدید کد خبر: 18385

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی