امروز: دوشنبه 03 ارديبهشت 1397 برابر با 23 آوریل 2018

حجامت برای چه افرادی خطرناک است؟

  • شنبه, 18 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس سلامتکده طب سنتی نسبت به شیوع انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص ابراز نگرانی کرد

رئیس سلامتکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به شیوع انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص ابراز نگرانی کرد.

به گزارش مازنی خبر ، جلادت اظهار داشت: انجام حجامت و خون گیری در شیراز توسط افراد غیرمتخصص نگران کننده است و مردم باید نسبت به این مسئله حساس باشند چرا که برخی بدون توجه به اصول علمی با انجام حجامت باعث بروز عوارض جبران ناپذیری در افراد می شوند.

این متخصص طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: برخی افراد که به صورت تجربی و کاملا غیرعلمی حجامت انجام می دهند نه تنها سودی به بدن افراد متقاضی نمی رسانند بلکه با ناآگاهی، مشکلاتی نیز برای آنها به وجود می آورند. جلادت گفت: شیوع انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص در شیراز نگران کننده است و رشد قارچ گونه مراکز غیرمعتبر در این حیطه مشکلاتی را به وجود آورده است.

این متخصص طب سنتی افزود: افراد غیرمتخصص و سودجویان به دلیل عدم آگاهی با حجامت بی موقع باعث افزایش خشکی بدن، ضعف و غلبه سردی شده و سلامت فرد را به خطر می اندازند و با توجه به این مسئله، مردم باید با آگاهی نسبت به دریافت برخی خدمات اقدام کنند و در این خصوص نیز مراجعه به متخصصان طب سنتی و مراکز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز می تواند نقش بسزایی در کاهش مشکلات احتمالی داشته باشد.

جلادت یادآور شد: انجام حجامت برای برخی افراد از جمله سالمندان، زنان باردار و کودکان خطرناک است و متاسفانه افراد غیرمتخصص به مواردی از این قبیل و عدم انجام حجامت بی موقع توجهی نمی کنند.

وی گفت: افراد قبل از انجام حجامت حتما باید با متخصص طب سنتی مشاوره کنند تا به کمک پزشک پس از بررسی وضعیت جسمی، نسبت به این امر تصمیم گرفته شود. جلادت شیوع مراکز غیرمعتبر انجام حجامت را در استان نگران کننده دانست و از مردم خواست نسبت به این امر حساس باشند و در این خصوص به متخصصان مربوطه مراجعه کنند.

این متخصص طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: انجام حجامت توسط افراد غیرمتخصص علاوه بر ایجاد کم خونی و باقی ماندن جای حجامت، اگر به صورت غیربهداشتی انجام شود می تواند باعث انتقال عفونتهای خونی از جمله ایدز و هپاتیت نیز بشود.

بازدید کد خبر: 18513

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

حالت های رنگی